Nejen blízkost Prahy, ale i krásná krajina a množství památek zařazuje tento region mezi atraktivní cíle turistů. Můžete zde totiž navštívit nejznámější české hrady Karlštejn nebo Křivoklát, zámky Konopiště, Jemniště nebo Žleby, labyrintárium v parku zámku Loučeň, park vlašimského zámku a další. Kdo vyhledává romantiku, ten si nenechá ujít údolí řeky Sázavy a okolní hrady a tvrze. A pro obdivovatele technických památek nabízí tento region Hornické muzeum v Příbrami, Koněpruské jeskyně v Českém krasu a skanzen Solvayovy lomy. Ale záleží, kam se vydáte, region je totiž rozlehlý a rozmanitý.

Západ je díky Berounce rájem vodní turistiky. Na své si tu přijdou rovněž milovníci industriálních památek a různých technických zajímavostí - Solvayovy lomy, Velká Amerika, skanzen dolu Mayrau u Kladna.

 Jihu vévodí legendami opředený Velký Blaník, ale také již zmiňované Posázaví nebo Příbramsko. Údolí a okolí dvou překrásných řek Vltavy a Sázavy jsou fenoménem mezi vodáky, jachtaři, cyklisty i pěšími turisty.

Polabí je díky své poloze navštěvováno mj. i milovníky vína a milovníky gastronomie. Připomeňme legendární burgundské odrůdy, které přivezl do Čech Karel IV.,  obnovený pivovar v Kostelci nad Černými lesy nebo středověké speciality v historické vesničce Botanicus a další. Projeďte se Polabím na kole nebo na bruslích, zajeďte si třeba do nejmenší ZOO u nás v Chlebích  a ochutnejte tajemné řepánky.

Nic nenalezeno

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.