Savudrija je malým přímořským městečkem v severozápadním cípu chorvatské Istrie. Středomořské podnebí a typické istrijské kamenité pláže s průzračnou vodou, malými oblázky, skalisky a borovými háji utváří rozmanitý ráz zdejší krajiny. Mys Savudrija (Rt Savudrija) tvoří severozápadní výspu celého chorvatského přímoří. Jednu z hlavních dominant pobřeží tvoří maják z roku 1826, který patří mezi nejstarší na Jadranu vůbec. Nedaleko místního majáku se nachází i malebný kostelík sv. Jana (Sveti Ivan), původně trojlodní bazilika z 11. stol. Místní zajímavostí a zvláštností rybářského přístavu je způsob, jakým se rybářské čluny chrání před zimním větrným počasím. Čluny se pomocí kladky vytahují na vysoké tyče, odkud se teprve před sezónou spouštějí zpět na hladinu moře.

Savudrija nabízí nepřeberné množství sportovních možností a rekreace, a to jak na pobřeží, tak i na moři. Lokalita patří mezi vyhledávaná místa pro windsurfing i kiting. Okolní turistické i cyklistické stezky nabízí vynikající podmínky pro příjemné procházky i aktivnější výlety po okolí. Pro vyznavače golfu je součástí resortu hotelu Kempinski Adriatic i 18 jamkové mistrovské golfové hřiště.

Severně od městečka (7 km) leží významné přímořské lázeňské středisko Umag, k němuž jako menší středisko cestovního ruchu spadá rovněž město Savudrija. Úrodná krajina okolí Umagu nabízí výborné podmínky pro pěstování vinné révy. Není tedy překvapením, že zde najdete i největší vinné sklepy celé Istrie.

Nic nenalezeno

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.