Vesnička Horní Lomná je rozložená v hlubokém údolí říčky Lomné, ze všech stran sevřeném zalesněnými kopci. Je to ideální místo pro celoroční rekreaci. V horní části vsi zvané Přelač jsou tři lyžařské vleky. Nenechte si ujít ani poutní kostel sv. Kříže, který byl vystaven na místě starého kříže ze sbírek věřících po ústupu epidemie cholery v 19. století. V zalesněném svahu je moderní křížová cesta. Na úpatí svahu byla vybudována umělá jeskyně s kopií sochy P. Marie Lurdské. Táhlý hřeben mezi Malým a Velkým Polomem je divočina s hlubokými lesy, skalisky a mokřady. Doporučujeme výhledy z Muřinkového vrchu.

Horní Lomná je krásná obec ležícípřímo u slovenských a nedaleko od polských hranic. Je obklopená nádhernou přírodou Beskyd. V okolí obce je k dispozici množství turistických tras, které nabízejí krásné výhledy, jsou zde pěší túry, cyklistika, lyžování v areálu Severka nebo Armáda a další outdoorové aktivity. Dále zde naleznete řadu turistických chat - Kozubová, Skalka, Velký Polom, Severka, Kamenité a další. Po hřebeni lze dojít i na Bílý Kříž. Údolí Lomné je oblíbeným místem pro turisty, což je patrné v každou roční dobu.

Možnost on-line platby
Horský hotel Excelsior

Horský hotel Excelsior

2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 2 600 Kč za osobu


Cena zahrnuje: polopenze, snídaně, parkování, procedury, vstupy ...

BESKYDSKÝ TIP. Horský hotel je vynikající pro svou nabídku služeb, aktivit i polohu. Krásné prostředí s dobrými službami. Venkovní bazén a tenisové / multifunkční hřiště, grilovací kout s posezením. Pivní, vinné a vodíkové molekulární lázně.

Česká republika / Beskydy / Horní Lomná

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.