Val di Fassa patří mezi nejnavštěvovanější lyžařské oblasti v Dolomitech. Nabízí celkem 7 lyžařských areálů vzájemně propojených lanovkami a skibusy,  210 km sjezdovek,  82 lanovek a vleků a 150 sjezdovek s umělým zasněžováním. Mezi nejnavštěvovanější rezorty patří Belvedere Col Rodella poblíž Canazei a Campitello. V průsmyku Carezza se nachází pohodový rodinný areál. Největší areály Belvedere a Col Rodella jsou přímo napojené na okruh Sella Rondy s celkem 500 km sjezdovek a kouzelnou horskou kulisou. S jedním pasem tak můžete navštívit i sousední údelí Gardena, Badia nebo Arabba. Val di Fassa je zároveň součástí areálu Dolomiti Superski nabízející celkem 1200 km sjezdovek.

Mapka lyžařského střediska Val di Fassa

Canazei je populární alpské letovisko v údolí Val di Fassa asi 70 km severovýchodně od Trenta. Leží v blízkosti průsmyků Pordoi, Sella a Fedaia. Canazei je jednou z důležitých zastávek na lyžařském okruhu Sella Ronda. Sedačková lanovka Sass Bece propojuje Canzei s Arrabou. Na vyhlídkovou terasu Punta Rocca na vrcholu hory Marmolada vede lanovka. Jedná ze zastávek je vedle muzea Velké války v Marmoladě 3000M s expozicemi o 1. světové válce.

Mapka lyžařského okruhu Sella Ronda

V Canazei se nachází nepočet restaurací, kaváren a apres ski barů. Kromě lyžování se zde můžete věnovat takovým aktivitám jako jsou snow tubing, hang gliding, paragliding nebo telemark. V okolí Val di Fassa je 50 km běžeckých tratí všech úrovní obtížností. Údolím vede běžecká trať Marcialonga, na které se často konají závody.

Za návštěvu doporučujeme i kulturní historické památky, např. kostelík Madonna della Neve se zvonicí z 16. století, Ladinské muzeum, alpské dřevěné domky nebo dřevěný most.

Lyžařské informace

Středisko Belvedere/​Col Rodella/​Ciampac/​Buffaure – Canazei/​Campitello/​Alba/​Pozza di Fassa

Poloha: 1 320 - 2 485 m (převýšení 1 165 m)

Celková délka sjezdovek: 55,2 km (7,3 km modrých, 40,7 km červených, 7,2 km černých)

Celkový počet vleků: 36 + 3 koberců a dětských lanovek

 

Residence Casa Canazei

Od 31 560 Kč za pokoj


Cena zahrnuje: bez stravy, parkování, aktivity, ...

Residence Casa Canazei leží poblíž centra městečka Alba di Canazei, 900 metrů od lyžařských sjezdovek Canazei napojených na slavnou Sella Rondu. Nabízí ubytování v apartmánech zařízených v alpském stylu s tradičním rustikálním nábytkem, bar pouze pro ubytované, saunu, solárium, vířivku, dětský koutek a garážové stání.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Schloss Hotel & Club Dolomiti

Historický Schloss Hotel & Club Dolomiti **** leží v centru města Canazei, 500 metrů od lanovky Belvedere a poblíž nového vodního centra Dolaondes. Nabízí strategickou polohu u lyžařského střediska, restauraci, bar, wellness centrum, dětský koutek, zázemí pro rodiny s dětmi a malebné okolí. 100 metrů od hotelu je zastávka skibusu.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.