Pusterské údolí (Val Pusteria / Pustertal)  je považováno za jedno z nejkrásnějších údolí v Jižním Tyrolsku a Dolomitech. Láká turisty hledající odpočinek v každém ročním období. Zelené údolí se táhne od Sesto (Sextenské Dolomity) na samém východě země až po Rio di Pusteria  Mühlbach na západě.

V údolí se nachází několik rekreačních oblastí. Na úplném západě se rozkládá lyžařská a alpská oblast Rio Pusteria / Gitschberg. Ve středu údolí Pustertal se nachází lyžařská oblast Plan de Corones / Kronplatz, přímo uprostřed Alta Badia / Val Badia, zatímco na východě Alta Pusteria / Hochpustertal.

Alta Pusteria leží na východě Pusterského údolí. Nachází se zde pět vzájemně propojených lyžařských středisek s celkem 110 km sjezdovek. Alta Pusteria je známá také jako země Tří vrcholů a je Mekkou alpinistů. Nabízí jedny z nejpůsobivějších horolezeckých a turistických oblastí v Dolomitech. Kochat se tak můžete malebnými horskými štíty, kvetoucími loukami nebo horskými jezery s křišťálově čistou vodou. Za návštěvu určitě stojí Braiesovo jezero, jezero Dobbiaco, přírodní park Fanes-Senes-Braies, údolí Val Fiscalina v Sextenských Dolomitech, náhorní plošina Prato Piazza nebo přírodní park Tři vrcholy.

Alta Pusteria se nachází na úpatí světoznámých Dolomit, které byly pro svou krásu a jedinečný charakter zapsány na seznam světového dědictví UNESCO, je známá také jako země Tří vrcholů a je jednou z nejpůsobivějších horolezeckých a turistických oblastí v Jižním Tyrolsku. Majestátní horské štíty, drsné skalní útvary, kvetoucí alpské louky a křišťálově čistá horská jezera dodávají krajině této oblasti osobitý ráz. K nejoblíbenějším cílům v oblasti patří Braiesovo jezero, jezero Dobbiaco, přírodní park Fanes-Senes-Braies, přírodní park Tři vrcholy, údolí Val Fiscalina v Sesto, náhorní plošina Prato Piazza a přírodní park v Dobbiacu.

Lyžařská mapka Alta Pusteria

Lyžařské informace

Středisko 3 Zinnen Dolomites (Helm/Stiergarten/Rotwand/Kreuzbergpass)

Poloha: 1 130 – 2 200 m (převýšení 1 070 n)

Celková délka sjezdovek: 86,4 km (40,4 km modrých, 37,6 km červených, 8,4 km černých)

Celkový počet vleků: 20

Středisko Baranci + San Candido

Poloha: 1 175 – 1 610 m (převýšení 435 n)

Celková délka sjezdovek: 119 km (7,2 km modrých, 5,1 km červených, 0,3 km černých)

Celkový počet vleků: 5

Středisko Prags (Braies)

Poloha: 1 170 – 1 403 m (převýšení 233 n)

Celková délka sjezdovek: 4,2 km (1 km modrých, 3,2 km červených, 0 km černých)

Celkový počet vleků: 2

Středisko Rienz (Toblach)

Poloha: 1 200 – 1 410 m (převýšení 210 n)

Celková délka sjezdovek: 3,9 km (1,4 km modrých, 2,5 km červených, 0 km černých)

Celkový počet vleků: 2

 

Hotel Villa Stefania

Hotel Villa Stefania  **** leží v nadmořské výšce 1175 metrů, v městečku San Candido, 500 metrů od lanovky Barranci.  Nabízí restauraci, bar, wellness centrum se saunovým světem, vnitřní bazén, dětské hřiště a lyžárnu. 50 metrů od hotelu je zastávka bezplatného skibusu. Výhodná poloha hotelu umožňuje hostům snadný přístup k lyžařským vlekům, sportovním areálům a turistickým stezkám

Itálie / Val Pusteria / Alta Pusteria

Residence Drei Birken

Residence Villa Drei Birken *** leží v nadmořské výšce 1300 metrů n.m., 500 metrů od centra městečka Sesto a asi 1 km od lyžařského střediska Dolomiti di Sesto. Nabízí ubytování v komfortně zařízených apartmánech, zahradu, možnost využívat wellness centrum s vnitřním bazénem v hotelu Reiner, lyžárnu a neplacené parkoviště.

Itálie / Val Pusteria / Alta Pusteria

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.