Bohinjské jezero leží v Národním parku Triglav v Julských Alpách poblíž italských hranic. Tato pohádkově krásná lokalita je ideálním místem pro aktivní letní i zimní dovolenou. V létě se zde můžete věnovat vodním sportům včetně kajaků, kánoí nebo motorových člunů, horské turistice a cyklistice, rybaření, raftování na divokých řekách nebo paraglidingu. V zimě si můžete vyzkoušet ranní manšestr na upravených sjezdovkách v lyžařských střediscích Senožeta, Kobla nebo Vogel. Na rozdíl od jezera Bled tato oblast není příliš přeplněná turisty. Břehy jezera Bohinj jsou téměř nezastavěny. Podél jižní části jezera vede silnice, severní část je přístupná pouze pěšky.

Za návštěvu jistě stojí vrchol Vogel, kam se dostanete i kabinovou lanovkou, vodopády Savica, kostelíky v okolních obcích a nespočet kilometrů na perfektně značených turistických trasách, tématických stezkách vč. pevnostních túr (vojenské pevnosti z doby Velké světové války) a moderní pohodové i adrenalinové cyklotrasy a traily. V nedaleké Bohinjské Bystrici můžete navštívit akvapark v hotelu EcoHotel Bohinj nebo nasednout na vlak a projet se tunely (třeba i s kolem) do Nové Gorice. V okolí jezera Bohinj se určitě nudit nebudete.

Náš tip: cyklostezka (cca 30 km) spojující jezero Bled s Bohinjským jezerem patří k velmi oblíbeným a v 2024 byl otevřen další nově postavený úsek. 

Možnost on-line platby
7=6
BR
Bohinj ECO Hotel

Bohinj ECO Hotel

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 9 000 Kč za osobu

sleva až 14%

Cena zahrnuje: polopenze, snídaně, aktivity, parkování, vstupy ...

Bohinj Eco hotel & wellness **** s akvaparkem leží 10 minut od jezera Bohinj v Triglavském národním parku. Nabízí komfortní ubytování s panoramatickými výhledy na hory, exkluzivní restauraci, wellness centrum, vstup do aquaparku s vnitřními a venkovními bazény a možnost aktivní dovolené v každém ročním období.

Slovinsko / Slovinské hory / Jezero Bohinj

Možnost on-line platby
BR
Apartmány Triglav

Cena zahrnuje: snídaně, vstupy, parkování, aktivity, ...

Apartmány Triglav se nacházejí na břehu jezera Bohinj v Julských Alpách poblíž italských hranic. Nabízejí ubytování v rekonstruovaných apartmánech s plně vybavenou kuchyní, restauraci, wellness centrum, půjčovnu kol a parkování zdarma.

Slovinsko / Slovinské hory / Jezero Bohinj

Apartmány Tuba

Apartmány Tuba *** leží po druhé straně jezera Bohinj  u malebné obce Ribčev Laz. Konkrétně v obci Ukanc v Julských Alpách. Nabízí moderní a plně vybavené apartmány s kuchyňským koutem, koupelnou a balkonem s výhledem na okolní hory, společnou terasu s grilem a posezením, bezplatné Wi-Fi připojení a parkování. Díky své výhodné poloze jsou Tuba Apartments ideálním místem pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy národního parku Triglav a okolního regionu.

Slovinsko / Slovinské hory / Jezero Bohinj

Možnost on-line platby
BR
Hotel Bohinj

Cena zahrnuje: snídaně, parkování, aktivity, ...

Nový Hotel BOHINJ **** leží 100 metrů od jezera Bohinj v podhůří Julských Alp. Nabízí vzdušnou architekturu, prostorné pokoje s výhledem na jezero nebo na vrcholky Triglavu, unikátní wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazénem, restauraci, vinárnu, bar a ideální výchozí místo pro pěší nebo cyklistické výlety.

Slovinsko / Slovinské hory / Jezero Bohinj

Možnost on-line platby
Hotel Jezero

Hotel Jezero

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Cena zahrnuje: snídaně, vstupy, parkování, aktivity, ...

Hotel Jezero **** leží u jezera Bohinj v Triglavském národním parku uprostřed pohádkově krásné přírody Julských Alp, 4,5 km o lyžařského střediska Vogel. Nabízí komfortní ubytování v pokojích s balkonem, dvě restaurace, kavárnu, wellness centrum s vnitřním bazénem, konferenční místnost, lyžárnu a možnost aktivní dovolené v každém ročním období.

Slovinsko / Slovinské hory / Jezero Bohinj

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.