Alpe Cimbra je náhorní plošina v severoitalské provincii Trentino jihovýchodně od Trenta. Hlavními středisky jsou velmi oblíbené rodinné resorty Folgaria, Lavarone a Lusern. Tato vysokohorská pastvina s kouzelnými horskými vesničkami a průzračnými potoky je cílem letní i zimní dovolené. Hlavními lákadly kromě upravených sjezdovek a snow parků je jezero Lavarone nebo vodopád Hofentol.  V zimě je největší atrakcí lyžařský okruh Skitour dei Forti vedoucí podel pevností z druhé svěové války a propojující oblasti Folgaria a Lavarone.

Lavarone se svými 23 km sjezdovek se řadí spíše k menším střediskům. Díky širokým a méně prudkým svahům chráněným lesy jej ocení především rodiny s dětmi a méně zdatní lyžaři. Lavarone má dvě hlavní centra: Bertoldi na západní straně a Passo Vezzena na východě. Velmi atraktivní je červená sjezdovka z vrcholu Tablat do vesnice Bertoldi nebo červená sjezdovka z vrcholu Ust do Malga Laghetto. I přes relativně nízkou nadmořskou výšku je zde díky hustotě sněžných děl vysoká jistota kvalitního sněhu.

Oběd si můžete vychutnat v jedné z horských chat. Nabízejí zde tradiční jednoduché italská jídla včetně panini nebo sendvičů.

Lavarone je propojené se sousedním střediskem Folgaria, což umožňuje lyžovat na dalších několika desítkách kilometrů sjezdovek.  

 

Nic nenalezeno

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.