icoKal
icoKal

Ubytování a zájezdy Severní Itálie

Severní Itálie láká turisty nádhernou přírodou podhůří Alp, ledovcovými jezery, živými městy i nezapomenutelnou atmosférou liduprázdných i přeplněných zdejších, většinou písčitých, pláží. Itálie je země s bohatou historií, množstvím starých měst, plných kouzelných zákoutí a uliček. Najdete zde i řadu světově známých památek UNESCO. Mezi nejzajímavější města patří jednoznačně Benátky ležící na severním pobřeží Jaderského moře. Za návštěvu určitě stojí i města Terst, Padova, Udine či Verona.

Jaderské pobřeží je ideálním místem pro rodinou dovolenou u moře. Známá letoviska jako Bibione, Caorle,  Lignano  se rychle stala synonymy cenově příznivé dovolené v rozumné vzdálenosti od našich hranic. Místní dlouhé pláže si udržují perfektní čistotu. Koupání se dá také zpestřit návštěvou zdejších zábavních parků či hřišť na minigolf.

Neodmyslitelným lákadlem je vyhlášené a světově proslulá středomořská kuchyně. V italské kuchyni se odráží jak klimatické podmínky země, které umožňují pěstovat rozmanité druhy ovoce a zeleniny, tak i geografická poloha – moře, které Itálii obklopuje je bohatým zdrojem ryb a mořských plodů, které jsou základem italského jídelníčku. Italský oběd se většinou skládá z několika chodů, bývá tak velmi vydatný a Italové u něj stráví i celé hodiny. Jako první je předkrm (antipasto), pokračuje se prvním chodem (primo), což bývá většinou polévka, těstoviny nebo rizoto, následuje druhý chod (secondo), kterým je masový, případně rybí pokrm a sladkou tečkou pak bývá dezert (dolci) případně ovoce (fruta). Italská kuchyně je chutná, zdravá, lehká a jednoduchá – je považovaná za jednu z nejlepších a současně i nejvyhledávanějších na světě.

Zvláštní zmínku si zaslouží pěstování vinné révy. Jeho původní lokalitou je Collio u Gorizie, ale vynikajících výsledků bylo dosaženo i v oblasti okolo Pordenone dále směrem k Benátsku. Region ležící na severovýchodě Itálie je proslulý hlavně díky svým výborným bílým vínům. Vína z tohoto regionu byla oblíbená již za dob Rakouska-Uherska, kdy většina produkce vína v tomto regionu byla dodávána právě do Vídně.

 

A kdy vyrazit na dovolenou do Itálie? Pro cestování jsou nejlepšími měsíci květen, červen, září a říjen, v červenci a srpnu má Itálie prázdniny. Lyžařské oblasti mají sezónu od Vánoc do Velikonoc.

Cavallino - nádherné pláže. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
Ideální dovolená pro rodiny s dětmi.
večerní Benátky. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
Široké jadranské písčité pláže. Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Široké jadranské písčité pláže, mnoho atrakcí a zábavy....
špagety a dary moře - vyhlášená italská kuchyně. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
Benátky, Ponte Rialto. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
Benátky. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
nekonečné pláže a procházky. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
Moře a zeleň se v severní Itálií nádherně snoubí. Zájezdy do Itálie. CK Geovita.
Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Zábavní parky jsou v každém Letovisku. Zájezdy do Itálie s CK Geovita.
Dovolená v Itálií s CK Geovita.
Skrýt popis

Pobytová místa Severní Itálie - Itálie

  Villaggio Turistico Internazionale, Bibione, Itálie, Dovolená s  CK GEOVITA.
1 775 Kč
cena od:
Nadstandardně vybavené rekreační středisko ležící u Jaderského moře. Nabízí ubytování v komfortních mobilních domcích s klimatizací a dřevěnou terasou. Ideální volba pro rodiny s dětmi, kteří chtějí spojit zážitek z ubytování v lůně přírody s pohodlím hotelového střihu. Široká nabídka sportovních a animačních programů, nádherná pláž, bazény, vodní atrakce a skvělá prázdninová atmosféra.
  Ca Pasquali Village, Holiday Resort, Dovolená v Itálii, CK Geovita
1 733 Kč
cena od:
Luxusní rezort s akvaparkem u krásného průzračného moře. Ubytování v přírodě v klimatizovaných a velmi komfortně zařízených mobilních domech. Resort získal řadu mezinárodních ocenění.
  Vela Blu Camping Village, Cavallino Treporti, Itálie, Dovolena s CK Geovita
1 720 Kč
cena od:
Vila Blu Camping Village je úžasná prázdninová vesnička u jadranského moře obklopená piniovým hájem. Svým hostům nabízí komfortní ubytování v mobilních domcích, akvapark, vířivku, pestrý animační program, restauraci, bar, pizzerii, dětský koutek a výjimečnou uvolněnou atmosféru. Poblíž se nachází vodní ráj Aqualandia s širokou nabídkou toboganů a dalších vodních atrakcí.
  Camping Sabbiadoro, Lignano Sabbiadoro, Itálie, Dovolená u moře s CK Geovita
3 710 Kč
cena od:
Camping Sabbiadoro leží v turisticky velmi oblíbeném středisku Lignano s bohatým denním i nočním životem. Klimatizované a nadstandardně vybavené mobilní domky uchvátí všechny, kteří milují ubytování v přírodě bez nutnosti vzdát se pohodlí civilizace. Součástí komplexu je písčitá pláž, vnitřní i venkovní bazén, posilovna, dětské hřiště a bohatý animační program včetně karaoke. Hned u kempu je bar, restaurace a supermarket.
  Hotel Adria, Lignano, Itálie, Dovolená s CK Geovita
7 140 Kč
cena od:
Hotel Adria*** leží v oblíbeném italském letovisku u písčité pláže. Nabízí příjemné ubytování v komfortně zařízených pokojích, velkou zahradu s hřištěm, výborné jídlo, skvělé zázemí pro rodiny s dětmi a ideální polohu u moře a pěší zóny. .
  Marina Julia Camping Village, Friuli Venezia Giulia, Monfalcone, Itálie, Dovolená s CK Geovita
933 Kč
cena od:
Marina Julia Camping Village je prázdninová vesnička ležící poblíž historického města Monfalcone u jaderského moře. Nabízí ubytování v komfortně zařízených mobilních domcích s venkovním posezením, tři bazény, pestrou nabídku sportovních programů, animace pro děti, sportoviště, restaurace a bary. 100 metrů od střediska se nachází škola windsurfingu.
Facebook