Savinjská dolina v severozápadním Slovinsku, sevřená mezi Kamnickými a Savinjskými Alpami, je malebná oblast s malebnými vesničkami, zelenými loukami, lesy a horskými masivy. Hlavním městem údolí je Celje, třetí největší město Slovinska. Tato oblast je rájem pro milovníky přírody. Najdete zde nespočet turistických a cyklistických tras, které vedou úchvatnou krajinou s horskými jezery, vodopády a skalními útvary. Vydejte se na túru na nejvyšší horu Grintovec (2558 m n. m.), navštivte jezera Logar a Bohinj, nebo se projděte po malebných loukách a lesích.

Savinjská dolina má bohatou historii sahající až do doby kamenné. Mnoho hradů, zámků a kostelů svědčí o pestré minulosti údolí. Navštivte hrad Komenda, zámek Trebnje, kostel sv. Trojice v Celji a další památky, které vás uchvátí svou krásou a historií. Oblast je známá i pro svou folklórní tradici a gastronomii. Navštivte tradiční vesnice, kde se konají folklórní festivaly, a ochutnejte místní speciality, jako je potica (sladký chléb s vlašskými ořechy) a kranjska klobasa (klobása plněná masem a slaninou).

Možnost on-line platby
Camping Menina

Camping Menina

7, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 6 070 Kč za pokoj


Cena zahrnuje: bez stravy, vstupy, parkování, sportoviště, aktivity, ...

Camping Menina *** je unikátní rodinný rezort ležící na idylickém místě v malebné obci Rečica ob Savinji podél alpské řeky Savinja. Nachází se uprostřed lesů a horských masivů, přibližně 50 km severovýchodně od Lublaně. Nabízí komfortní ubytování v mobilních domcích, bungalovech nebo stylových dřevěných chatkách, vlastní umělé jezero vhodné ke koupání, restauraci, adrenalinový lanový park, bohatý animační a sportovní program, wellness centrum, minigolf, hřiště na plážový volejbal, basketbal nebo fotbal, půjčovnu kol, elektrokol, kajáků, SUP a dalšího sportovního vybavení, nádherné klidné prostředí a uvolněnou rodinnou atmosféru.

Slovinsko / Slovinské hory / Savinjska Dolina

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.