Ischia je sopečný ostrov v Neapolském zálivu v Itálii. Patří mezi nejkrásnější ostrovy celého regionu. Charakterizuje se hornatým povrchem, čistým mořem, členitému pobřeží, krásnými plážemi a  bohatou vegetací,  díky které získal přezdívku “zelený ostrov”. Je známý svými termálními vodami bohatými na minerály. Pomáhají léčit pohybový aparát, revmatické a gynekologické onemocnění, bronchitidu, astma, kožní choroby a využívají se také u rehabilitací po chirurgických zákrocích.

Nejvyšší horou Ischie je Monte Epomeo (787 m.n.m).

Ischia je správně rozdělena do 6ti městských oblastí, hlavní město Ischia Porto, Casamicciola Terme, Forio d´Ischia, Serrara Fontana s malebným Sant Angelo a Barano d´Ischia.

Východní pobřeží

Hlavní městem ostrova je Ischia Porto na východním pobřeží. Je rozděleno do dvou částí. Ischia Porto, modernější, kde se nachází i hlavní přístav a hlavní autobusové nádraží. Je společenským a administrativním centrem. Nachází se zde hlavní obchodní třída Via Roma a pláže s nejluxusnějšími hotely jako např. Excelsior, kde se točily scény filmu Nebožtíci přejí lásce.

Druhá část hlavního města se nazývá Ischia Ponte. Je to původní rybářská vesnička, která si do jisté míry stále zachovává svůj původní ráz. Nacházejí se zde nejstarší historické památky a několik významných katedrál, jako např. Katedrála Madonna della Scala ze 13.stol.

Na východě ostrova se pod mořským dnem na pláži Cartaromana nacházejí pozůstatky římské říše. Z pláže je výhled na středověký Aragonský hrad, který je s ostrovem Ischia spojen kamenným mostem. V nedalekém paláci Palazzo dell'Orologio z 18. století sídlí Muzeum moře, které se věnuje tradici rybolovu na Ischii. Na severovýchodě sousedí Ischia s nejmenším ostrovem neapolského zálivu, ostrovem Procidou, který se přezdívá ostrov citronů a námořníků. V 16. století zde vznikla jedna z nejstarších námořních akademií na jihu Itálie.

Ischia je známa především jako lázeňský ostrov, nadchne ale i milovníky horské turistiky, historie a aktivního odpočinku. Na Ischii je celkem osm lázeňských termálních komplexů. Mezi největší a nejznámější patří Poseidonovy zahrady v zálivu Citara na západním pobřeží.

Možnost on-line platby
Hotel Royal Terme

Hotel Royal Terme

7, 9 nocí

Od 28 450 Kč za osobu


Cena zahrnuje: polopenze, doprava, ...

Hotel Royal Terme **** se nachází v hlavním městě ostrova, Ischia Porto. Nabízí komfortní ubytování, restauraci, bar, vnitřní a dva venkovní termální bazény, venkovní Kneippův chodník, vnitřní bazén, wellness centrum a zvýhodněné vstupy do termálního parku Oasi Castiglione.

Itálie / Ischia / Východní pobřeží

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.