Možnost on-line platby
Hunguest Hotel Panoráma

Cena obsahuje: polopenze, vstupy, program

Hotel Panoráma leží v centru lázeňského městečka Hévíz nedaleko proslulého termálního jezera. Vyhřívanou spojovací chodbou je propojen se zdravotním a lázeňským střediskem St.Andreas Health and Spa Institute. Je oceňován za ideální polohu, vysokou úroveň služeb a reprezentativnost.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

Možnost on-line platby
Lotus Therme Hotel&Spa

Lotus Therme Hotel&Spa

2,3,4,5 nocí
sleva až 420 Kč

Cena obsahuje: polopenze, vstupy, parkování, aktivity

Lotus Therme Hotel&Spa je nejluxusnější wellness hotel ve městě Hévíz. Tento 5* rezort je umístěný uprostřed parku o rozloze 17 hektarů poblíž největšího termálního jezera v Evropě.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

Možnost on-line platby
Hunguest Hotel Helios

Hunguest Hotel Helios

2,3,4,5,6,7 nocí

Od 3 680 Kč za osobu


Cena obsahuje: polopenze, vstupy, program, aktivity

Hotel Helios leží v krásném lázeňském parku kousek od centra města a světově unikátního termálního jezera. Nabízí vysokou úroveň lázeňských a wellness služeb, vlastní termální pramen, bohatou nabídku sportovních aktivit, vnitřní i venkovní bazény a skvělou gastronomií.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

Možnost on-line platby
BR
Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel

Od 3 740 Kč za osobu


Cena obsahuje: polopenze

Ensana Health Spa Hotel Hévíz (bývalý Danubius) je wellness hotel vhodný především pro páry, seniory a milovníky klidu a lázeňství. Výjimečná lokalita u lázeňského parku a 600 metrů od největšího přírodního termálního jezera Evropy. Součásti je rozsáhlé wellness a bohatá nabídka lázeňských procedur.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

Možnost on-line platby
5=4
7=6
NaturMed Hotel Carbona

NaturMed Hotel Carbona

2,3,4,5,7 nocí

Od 4 294 Kč za osobu

sleva až 2215 Kč

Cena obsahuje: polopenze, vstupy, parkování, aktivity

NaturMed Carbona**** leží v městečku Hévíz 500 metrů od termálního jezera uprostřed rozlehlého lázeňského parku. Nabízí komfortní ubytování, wellness centrum ve stylu římských lázní s termálními bazény a saunovým světem, venkovní bazén se slunícími plochami, restauraci, bary, živou hudební produkci a dobré zázemí pro rodiny s dětmi.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

Možnost on-line platby
BR
Thermal Aqua Ensana Health Spa Hotel

Od 5 300 Kč za osobu

sleva až 1882 Kč

Cena obsahuje: all inclusive, vstupy, program, animace

Ensana Health Spa Hotel Aqua (bývalý Danubius) je první ALL INCLUSIVE wellness hotel postaven ve městě Hévíz. Nabízí komfort, all inclusive stravu, relaxaci ve velmi příjemném prostředí, moderní wellness centrum, lázeňské procedury a skvělou gastronomii. Dobrý tip pro rodiny s dětmi.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

Možnost on-line platby
7=6
Hotel Európa Fit

Hotel Európa Fit

3,4,5,7 nocí

Od 6 755 Kč za osobu

sleva až 2323 Kč

Cena obsahuje: polopenze, vstupy, program, animace, aktivity

Luxusní Hotel Európa Fit **** se nachází v srdci klidné části města Hevíz pouze 400 m od proslulého termálního jezera. Hotel získal ocenění TRIP ADVISOR TRAVELLER'S CHOICE - CERTIFICATE OF EXCELLENCE v roce 2018. Nabízí vnitřní a venkovní bazény prostorné wellness centrum, nabídku relaxačních procedur, bohatý kulturní a sportovní program, animační programy a vynikající gastronomii..

Maďarsko / Západní Maďarsko / Hévíz

heviz-leto-1


Hévíz je malé lázeňské městečko přibližně s pěti tisíci obyvatel proslulé svými termálními léčivými prameny a největším termálním jezerem v Evropě. Má velikost téměř pět hektarů, je hluboké více než 38 metrů a lehce radioaktivní voda tryská z pramene rychlostí 86 milionů litrů za den. Teplota vody je v létě okolo 35 stupňů a ani v zimě neklesne pod 22 stupňů. Ve vodě se doporučuje nezůstávat déle než půl hodiny a pak se má stejnou dobu odpočívat.  Je to ideální chvíle k rozjímání, pozorování leknínů na hladině termálního jezera a možnost zaposlouchat se do mísící se maďarštiny, němčiny, ruštiny, slovenštiny i češtiny.

Termální voda obsahující síru, alkalické kovy a vápníkové soli pomáhá hlavně pro léčení  pohybového ústrojí a svalů. Příjemný je také zábal z rašelinového bahna, které se sbírá ze dna jezera. Vynikající účinky vody i bahna ze dna byly známy již ve středověku a zdejší lázně byly doporučovány již od roku 1795. V lázeňském městečku na turisty čekají četné restaurace, cukrárny či tradiční hospůdky, které nabízejí tradiční maďarské speciality. Nouze není ani o noční podniky. V Hévízu se kromě termálních lázní nachází i plovárna a moderní rekreační koupaliště.

Co se týče jídla, typické pro tento region jsou u nás známé langoše, různě upravované ryby a velmi populární polévka halászlé. Skvělé halászlé mají například v typické maďarské csárdě v městečku Keszthely, kde vám k tomu zahrají i muzikanti – jak židovský klezmer, tak místní typický čardáš. Další lahůdkou jsou místní tvarohové knedlíky polité smetanou a sypané cukrem, kterým se zde říká túrógombóc.

A ještě tip na drink – bílé polosuché víno Cserszegi Füszeres, které chuťově trochu připomíná muškát. Bylo tu oceněno jako víno roku.

Přihlaste se k odběru novinek