Římské Toplice jsou malebné lázeňské městečko, které se nachází v jižním Slovinsku, asi 15 km jihozápadně od města Celje. Městečko je obklopeno kopcovitou krajinou a nachází se v blízkosti řeky Savinje. Hlavní turistickou atrakcí Římských Toplic je samozřejmě lázeňský komplex, který nabízí řadu léčebných procedur a wellness služeb. Lázeňský areál má dlouhou historii, sahající až do římských dob, kdy zde stála osada s termálními prameny. Tyto prameny jsou dodnes největším lákadlem lázeňského komplexu.

Kromě lázeňských procedur si v Římských Toplicích můžete užít také nádhernou přírodu a zajímavé historické památky. V blízkosti městečka se nachází národní park Logarska dolina, který nabízí nádherné výhledy na okolní hory a lesy. V parku se nachází také několik turistických stezek, které vás provedou krajinou plnou horských potoků, lesů a pastvin.

Další zajímavou atrakcí v okolí Římských Toplic je hrad Celje, který se nachází asi 10 km severovýchodně od městečka. Hrad byl postaven v 12. století a sloužil jako sídlo místních šlechticů. Dnes je zde muzeum, které vám přiblíží historii hradu a okolí.

Pokud máte rádi cyklistiku, můžete se vydat po stezkách vedoucích po břehu řeky Savinje. Tuto část Slovinska prochází také známá cyklostezka Alpe Adria, která vede z Rakouska přes Slovinsko až do Itálie.

V Římských Toplicích se také každoročně konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou například hudební festivaly, tradiční jarmarky a podobně. Tuto oblast tedy určitě stojí za návštěvu, ať už máte zájem o léčebné procedury nebo pouze o turistiku a kulturní zážitky.

Rimski dvor

Hotel Římský dvor **** Superior leží v centrální části lázeňského komplexu Římské Terme, mezi hotelem Sofijin Dvor a hotelem Zdravilišti Dvor uprostřed malebného parku. Nabízí komfortní ubytování, špičkovou gastronomii, vstup do lázeňského komplexu s vnitřními a venkovními bazény a saunovým světem, fitness centrum, kadeřnictví, půjčovnu kol, bohatý animační program, hudební večery v kavárně a překrásné okolí.

Slovinsko / Střední Slovinsko / Rimske Toplice

Sofijin dvor

Hotel Sofijin Dvor **** Superior je nejnovějším hotelem v lázeňském komplexu Římské Terme. Nachází se mezi hotelem Rimski Dvor a hotelem Zdravilišti Dvor, uprostřed malebného parku. Nabízí komfortní ubytování, špičkovou gastronomii, vstup do lázeňského komplexu s vnitřními a venkovními bazény a saunovým světem, fitness centrum, kadeřnictví, půjčovnu kol, bohatý animační program, hudební večery v kavárně a překrásné okolí.

Slovinsko / Střední Slovinsko / Rimske Toplice

Zdraviliški dvor

Hotel Zdraviliški Dvor **** leží v historické části lázeňského komplexu Římské Terme, které patří mezi nejkrásnější ve Slovinsku. Nabízí komfortní ubytování, špičkovou gastronomii, vstup do lázeňského komplexu s vnitřními a venkovními bazény a saunovým světem, fitness centrum, kadeřnictví, půjčovnu kol, bohatý animační program, hudební večery v kavárně a překrásné okolí.

Slovinsko / Střední Slovinsko / Rimske Toplice

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.