Nic nenalezeno
ski-g1cb615f01_1920

Alpe Cimbra je náhorní plošina v severoitalské provincii Trentino jihovýchodně od Trenta. Hlavními středisky jsou velmi oblíbené rodinné resorty Folgaria, Lavarone a Lusern. Tato vysokohorská pastvina s kouzelnými horskými vesničkami a průzračnými potoky je cílem letní i zimní dovolené. Hlavními lákadly kromě upravených sjezdovek a snow parků je jezero Lavarone nebo vodopád Hofentol.  V zimě je největší atrakcí lyžařský okruh Skitour dei Forti vedoucí podel pevností z druhé svěové války a propojující oblasti Folgaria a Lavarone.

Lavarone se svými 23 km sjezdovek se řadí spíše k menším střediskům. Díky širokým a méně prudkým svahům chráněným lesy jej ocení především rodiny s dětmi a méně zdatní lyžaři. Lavarone má dvě hlavní centra: Bertoldi na západní straně a Passo Vezzena na východě. Velmi atraktivní je červená sjezdovka z vrcholu Tablat do vesnice Bertoldi nebo červená sjezdovka z vrcholu Ust do Malga Laghetto. I přes relativně nízkou nadmořskou výšku je zde díky hustotě sněžných děl vysoká jistota kvalitního sněhu.

Oběd si můžete vychutnat v jedné z horských chat. Nabízejí zde tradiční jednoduché italská jídla včetně panini nebo sendvičů.

Lavarone je propojené se sousedním střediskem Folgaria, což umožňuje lyžovat na dalších několika desítkách kilometrů sjezdovek.  

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.