Alpe di Siusi (Seiser Alm)  je dolomitská náhorní plošina a největší vysokohorská alpská louka v Evropě. Nachází se v italské provincii Jižní Tyrolsko v pohoří Dolomity a je významnou turistickou atrakcí, zejména pro lyžování a pěší turistiku. Se svou nadmořskou výškou 1 850 – 2 350 m. n.m patří k nejvýše položeným horským pastvinám. Její hlavní předností je nadprůměrný počet slunečných dnů v roce (uvádí se až 310 dnů za rok).

Areál nabízí 63 km upravených a uměle zasněžovaných sjezdovek, druhý největší snowpark v Itálii King Laurin měřící 1550 m a 23 moderních přepravních zařízení.

Oblast Seiser Alm / Alpe di Siusi se rozprostírá v nadmořské výšce 1.850 - 2.350 m n.m. a patří k nejvýše položením horským pastvinám. Oblast patří také k nejvíce prosluněným v Alpách a tak zde můžete užívat slunečních paprsků 310 dní v roce.

Alpe di Siusi je propojený s lyžařským střediskem Val Gardena s dalšími 175 km sjezdovek. Při zakoupení skipasu Dolomiti Superskipass máte možnost lyžovat v dalších 11 lyžařských střediscích s 1200 kilometry sjezdovek.

Běžkaři zde najdou 60 km upravených stop různé obtížnosti. Pro začátečníky je zde 2 km dlouhá cvičná stopa spojující všechny tratě. Některé tratě jsou zpoplatněny. Nejdelší trať Joch vhodná pro zkušené běžkaře měří 15 km.

Kromě lyží a běžek zde můžete v zimě můžete vyzkoušet sáňkařské dráhy Puflatsch, Spitzbuhl nebo Molignon, tandemový paragliding, jízdu na saních v koňském spřežení nebo výstup na hory ve sněžnicích.

Mapka lyžařského střediska Alpe di Siusi

Lyžařské informace

Středisko Alpe di Siusi

Poloha: 1 227 - 2 220 m (převýšení 993 m)

Celková délka sjezdovek: 63 km (15 km modrých, 45 km červených, 3 km černých)

Celkový počet vleků: 21 + 4

 

Hotel Salegg

Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, parkování, animace, aktivity, ...

Hotel Salegg *** je historická budova ležící v alpském městečku Siusi allo Sciliar, 400 metrů od sjezdových tratí a 200 metrů od centra. Hned u hotelu je zastávka bezplatného skibusu. Hotel nabízí elegantní interiéry, téměř aristokratickou atmosféru začátku 20. století, wellness centrum se saunou a vířivkou, hernu, malou kapli, restauraci, bar a nádherné výhledy na vrcholky Alp.  Poblíž hotelu se nachází ruiny hradu Salegg

Itálie / Alpe di Siusi / Siusi (Seis)

Hotel Steger-Dellai

Hotel Steger - Dellai  **** leží v nadmořské výšce 1850 metrů n.m, v oblasti Seiser Alm, asi 100 metrů od nejbližší lanovky. Nabízí komfortní ubytování, elegantní restauraci, bar, wellness centrum, lyžárnu a ideální polohu u turistických stezek, cyklotras a lyžařských vleků.

Itálie / Alpe di Siusi / Siusi (Seis)

Seiser Alm Plaza

Hotel Seiser Alm Plaza  *** je rodinný hotel ležící v nadmořské výšce 1850 metrů n.m., uprostřed přírodního parku Sciliar, asi 200 metrů od nejbližší lanovky. Nabízí ubytování komfortní ubytování, restauraci, bar s krbem, wellness centrum, lyžárnu a ideální polohu u turistických stezek, cyklotras a lyžařských vleků.

Itálie / Alpe di Siusi / Siusi (Seis)

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.