Nic nenalezeno
Val Pusteria, Alta Pusteria, Itálie, CK GEOVITA

Alta Pusteria (Val Pusteria, česky Pusterské údolí) leží v severovýchodní Itálii na hranici s Rakouskem. Nacházejí se zde tři slavné vrcholy Tre Cime di Lavaredo. Zahrnuje obce Villabassa, San Candido, Braies a Sesto.

Flóra a fauna jsou v této oblasti obzvláště bohaté. Přírodní park Fanes Senes Braies a Sextenské Dolomity se pyšní některými zvláštními přírodními zajímavostmi, jako je Lago di Braies, perla Dolomit, a jezero Dobbiaco, klenot mezi horskými jezery. V zimě uchvátí lyžařský kolotoč Sextenských Dolomit nabízející perfektní sněhové a sjezdové podmínky a bezpočet atrakcí pro děti.

Sextenské Dolomity (italsky Dolomiti di Sesto) leží na samém východě Jižního Tyrolska a na severu provincie Belluno. Jsou ohraničeny údolím Pustertal[1] na severu, údolím Sextental na severovýchodě a východě, údolím Val d'Ansiei na jihu a údolím Höhlensteintal na západě. Sextenské Dolomity jsou od 26. června 2009 součástí světového kulturního dědictví Dolomity, které UNESCO sdružuje pod názvem "Severní Dolomity".

Údolí Hochpustertal v Sextenských Dolomitech patří mezi nejromantičtější údolí v Dolomitech. Svahy Helmu, Stiergartenu a Rotwandu všech úrovní mají  převýšení až 1 000 m a nabízejí sněhovou jistotou garantovanou výkonným zasněžováním.

Z lyžařského střediska 3 Zinnen Dolomity do lyžařské oblasti Plan de Corones jezdí každých 30 minut expresní vlak Ski Val Pusteria. Tím se vám otevře více než 200 km sjezdovek. Žádné těžkopádné zouvání lyžařských bot, žádná namáhavá cesta autem. Nasedněte do expresního vlaku Ski Val Pusteria, kochejte se krajinou a těšte se na další lyžařskou oblast.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.