Val di Fassa, malebné údolí v srdci Trentinských Dolomit, je rájem pro milovníky horské přírody a aktivního trávení volného času. Ať už toužíte po sjezdovkách v zimě, nebo po túrách a cyklistice v létě, Val di Fassa vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Val di Fassa se pyšní majestátními horskými masivy, jako jsou Catinaccio, Latemar a Marmolada, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Údolí je protkáno malebnými vesničkami s tradiční ladinskou kulturou a srdečnou pohostinností.

V letních měsících se Val di Fassa proměňuje v ráj pro turisty a cyklisty. Stovky kilometrů značených tras protkávají údolí a vedou k horským chatám, jezerům a panoramatickým výhledům. Milovníci adrenalinových sportů si užijí horolezectví, ferraty, rafting a paragliding. Nezapomeňte navštívit i některé z tradičních festivalů a ochutnat lahodnou ladinskou kuchyni.

V zimě Val di Fassa patří mezi nejnavštěvovanější lyžařské oblasti v Dolomitech. Nabízí celkem 7 lyžařských areálů vzájemně propojených lanovkami a skibusy,  210 km sjezdovek,  82 lanovek a vleků a 150 sjezdovek s umělým zasněžováním. Mezi nejnavštěvovanější rezorty patří Belvedere Col Rodella poblíž Canazei a Campitello. V průsmyku Carezza se nachází pohodový rodinný areál. Největší areály Belvedere a Col Rodella jsou přímo napojené na okruh Sella Rondy s celkem 500 km sjezdovek a kouzelnou horskou kulisou. S jedním pasem tak můžete navštívit i sousední údelí Gardena, Badia nebo Arabba. Val di Fassa je zároveň součástí areálu Dolomiti Superski nabízející celkem 1200 km sjezdovek.

Během své dovolené doporučujeme navštívit hrad Castel Thun z 13. století a prohlédněte si jeho muzeum, vydat se na túru k jezeru Lago di Carezza, které je známé pro svou tyrkysovou barvu a legendu o králi Laurinov, prozkoumat okruh Sella Ronda, jeden z nejkrásnějších lyžařských okruhů na světě, ochutnat typické ladinské speciality, jako jsou štrucle, Schlutzkrapfen a Canederli nebo si užít relaxaci v jednom z mnoha wellness center v údolí.

Mapka lyžařského střediska Val di Fassa

Lyžařské informace

Středisko Belvedere/Col Rodella/Ciampac/Buffaure – Canazei/Campitello/Alba/Pozza di Fassa

Poloha: 1 320 - 2 485 m (převýšení 1 165 m)

Celková délka sjezdovek: 27,5 km (7,3 km modrých, 40,7 km červených, 7,2 km černých)

Celkový počet vleků: 36+3 koberce

 

Možnost on-line platby
4=3
7=6
Hotel & Club Grohmann

Od 14 930 Kč za osobu

sleva až 25%

Cena zahrnuje: polopenze, parkování, aktivity, ...

Hotel & Club Grohmann *** leží v centru městečka Campitello, 200 metrů od lanovky Col Rodella (Sella Ronda - Giro dei 4 Passi - Dolomiti Superski). Nabízí strategickou polohu u lyžařského střediska, restauraci, bar, wellness centrum, dětský koutek, zázemí pro rodiny s dětmi a malebné okolí. Hned u hotelu je zastávka skibusu.

Itálie / Val di Fassa / Campitello di Fassa

Hotel Regina e Fassa

Hotel Regina e Fassa

3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 16 208 Kč za osobu

sleva až 20%

Cena zahrnuje: plná penze, polopenze, aktivity, animace, parkování, vstupy ...

Club Hotel Regina e Fassa *** se nachází v horské vesničce Mazzin v srdci Val di Fassa, obklopen majestátními vrcholy Dolomit. Nabízí ideální polohu pro milovníky zimních sportů i letní turistiky, jen 1,5 km od lyžařského střediska Campitello a 4 km od lyžařských vleků v Canazei (s napojením na Sella Rondu). Nabízí restauraci, lobby bar, společenskou místnost, fitness a wellness centrum, dětské hřiště, úschovnu lyží a jízdních kol, kyvadlovou dopravu k lyžařským střediskům a internetové připojení WIFI.

Itálie / Val di Fassa / Campitello di Fassa

Možnost on-line platby
Park Hotel & Club Diamant

Park Hotel & Club Diamant

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 23 997 Kč za osobu

sleva až 5%

Cena zahrnuje: polopenze, aktivity, animace, parkování, vstupy ...

Park Hotel & Club Diamant **** Romantic se nachází v těsné blízkosti centra Campitello di Fassa, jen kousek od lanovky Col Rodella. Nabízí strategickou polohu, malebné horské prostředí, elegantní interiéry v typickém tyrolském stylu, restauraci, bar, wellness centrum s menším bazénem a saunovým světem, venkovní wellness, dětský miniklub, zázemí pro rodiny s dětmi a internetové připojení WIFI

Itálie / Val di Fassa / Campitello di Fassa

Možnost on-line platby
Park Hotel & Club Rubino

Park Hotel & Club Rubino

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 23 997 Kč za osobu

sleva až 5%

Cena zahrnuje: polopenze, aktivity, animace, parkování, vstupy ...

Park Hotel & Club Rubino **** Deluxe se nachází v těsné blízkosti centra Campitello di Fassa, jen kousek od lanovky Col Rodella napojené na vyhlášený okruh Sella Ronda - Giro dei 4 Passi. Nabízí úchvatný výhled na majestátní vrcholky Dolomit, elegantní interiéry v tyrolském stylu, restauraci, bar, vnitřní bazén, wellness centrum s vířivkou a saunami, fitness centrum, miniklub, animační programy pro děti, zahradu a soukromé parkoviště. Hotel je ideálním výchozím bodem pro jednu z nejmalebnějších běžkařských tras a pro pěší procházky v údolí Fassa.

Itálie / Val di Fassa / Campitello di Fassa

Hotel Gran Chalet Soreghes

Hotel Gran Chalet Soreghes **** Vital se nachází v malebné vesničce Campitello di Fassa, obklopené majestátními vrcholky Dolomit. Nabízí ideální polohu pouhých 150 metrů od lanovky Col Rodella, napojenou na proslulou trasu Sella Ronda. Součástí nabídky je i wellness centrum, fitness centrum, elegantní interiéry, restaurace, bar, zahrada, mini club, dětské hřiště a možnost parkování zdarma.

Itálie / Val di Fassa / Campitello di Fassa

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.