Val di Fassa, malebné údolí v srdci Trentinských Dolomit, je rájem pro milovníky horské přírody a aktivního trávení volného času. Ať už toužíte po sjezdovkách v zimě, nebo po túrách a cyklistice v létě, Val di Fassa vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Val di Fassa se pyšní majestátními horskými masivy, jako jsou Catinaccio, Latemar a Marmolada, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Údolí je protkáno malebnými vesničkami s tradiční ladinskou kulturou a srdečnou pohostinností.

V letních měsících se Val di Fassa proměňuje v ráj pro turisty a cyklisty. Stovky kilometrů značených tras protkávají údolí a vedou k horským chatám, jezerům a panoramatickým výhledům. Milovníci adrenalinových sportů si užijí horolezectví, ferraty, rafting a paragliding. Nezapomeňte navštívit i některé z tradičních festivalů a ochutnat lahodnou ladinskou kuchyni.

V zimě Val di Fassa patří mezi nejnavštěvovanější lyžařské oblasti v Dolomitech. Nabízí celkem 7 lyžařských areálů vzájemně propojených lanovkami a skibusy,  210 km sjezdovek,  82 lanovek a vleků a 150 sjezdovek s umělým zasněžováním. Mezi nejnavštěvovanější rezorty patří Belvedere Col Rodella poblíž Canazei a Campitello. V průsmyku Carezza se nachází pohodový rodinný areál. Největší areály Belvedere a Col Rodella jsou přímo napojené na okruh Sella Rondy s celkem 500 km sjezdovek a kouzelnou horskou kulisou. S jedním pasem tak můžete navštívit i sousední údelí Gardena, Badia nebo Arabba. Val di Fassa je zároveň součástí areálu Dolomiti Superski nabízející celkem 1200 km sjezdovek.

Během své dovolené doporučujeme navštívit hrad Castel Thun z 13. století a prohlédněte si jeho muzeum, vydat se na túru k jezeru Lago di Carezza, které je známé pro svou tyrkysovou barvu a legendu o králi Laurinov, prozkoumat okruh Sella Ronda, jeden z nejkrásnějších lyžařských okruhů na světě, ochutnat typické ladinské speciality, jako jsou štrucle, Schlutzkrapfen a Canederli nebo si užít relaxaci v jednom z mnoha wellness center v údolí.

Mapka lyžařského střediska Val di Fassa

Canazei je populární alpské letovisko v údolí Val di Fassa asi 70 km severovýchodně od Trenta. Leží v blízkosti průsmyků Pordoi, Sella a Fedaia. Canazei je jednou z důležitých zastávek na lyžařském okruhu Sella Ronda. Sedačková lanovka Sass Bece propojuje Canzei s Arrabou. Na vyhlídkovou terasu Punta Rocca na vrcholu hory Marmolada vede lanovka. Jedná ze zastávek je vedle muzea Velké války v Marmoladě 3000M s expozicemi o 1. světové válce.

Mapka lyžařského okruhu Sella Ronda

V Canazei se nachází nepočet restaurací, kaváren a apres ski barů. Kromě lyžování se zde můžete věnovat takovým aktivitám jako jsou snow tubing, hang gliding, paragliding nebo telemark. V okolí Val di Fassa je 50 km běžeckých tratí všech úrovní obtížností. Údolím vede běžecká trať Marcialonga, na které se často konají závody.

Za návštěvu doporučujeme i kulturní historické památky, např. kostelík Madonna della Neve se zvonicí z 16. století, Ladinské muzeum, alpské dřevěné domky nebo dřevěný most.

Lyžařské informace

Středisko Belvedere/​Col Rodella/​Ciampac/​Buffaure – Canazei/​Campitello/​Alba/​Pozza di Fassa

Poloha: 1 320 - 2 485 m (převýšení 1 165 m)

Celková délka sjezdovek: 55,2 km (7,3 km modrých, 40,7 km červených, 7,2 km černých)

Celkový počet vleků: 36 + 3 koberců a dětských lanovek

 

Možnost on-line platby
4=3
7=6
Hotel Villetta Maria

Od 14 760 Kč za osobu

sleva až 25%

Cena zahrnuje: polopenze, parkování, aktivity, ...

Hotel Villetta Maria *** Cottage se nachází na klidném místě na úpatí hor Marmolada a Vernel, v nadmořské výšce 1681 m, 3 km od lanovky Ciampac a 5 km od centra Canazei. Nabízí komfortní ubytování, výbornou regionální gastronomii, vinný sklípek, wellness a fitness centrum, krásné výhledy na Dolomity, dětské hřiště, terasu, vlastní zahradu a transfer k lyžařským vlekům.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Možnost on-line platby
4=3
7=6
Sport Hotel & Club Il Caminetto

Od 15 830 Kč za osobu

sleva až 25%

Cena zahrnuje: polopenze, parkování, aktivity, ...

Hotel Il Caminetto Canazei ***S Resort leží v malebné vesničce Canazei, obklopené majestátními vrcholky Dolomit, 700 metrů od centra města a 900 metrů od lanovky Belvedere napojené na proslulou Sella Rondu. Nabízí klidnou atmosféru a ideální polohu v blízkosti sjezdovek a turistických tras, restauraci, americký bar, klub s diskotékou, vnitřní bazén, wellness centrum, fitness centrum, letní sportovní centrum, stolní tenis, mini club, konferenční prostory a internetové připojení WIFI. V zimě je hostům k dispozici hotelový ski bus.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Možnost on-line platby
4=3
7=6
Schloss Hotel & Club Dolomiti

Od 16 900 Kč za osobu

sleva až 25%

Cena zahrnuje: polopenze, parkování, aktivity, ...

Historický Schloss Hotel & Club Dolomiti **** leží v centru města Canazei, 500 metrů od lanovky Belvedere a poblíž nového vodního centra Dolaondes. Nabízí strategickou polohu u lyžařského střediska, restauraci, bar, wellness centrum, dětský koutek, zázemí pro rodiny s dětmi a malebné okolí. 100 metrů od hotelu je zastávka skibusu.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Možnost on-line platby
Hotel Villa Emma

Hotel Villa Emma

3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 18 216 Kč za osobu

sleva až 20%

Cena zahrnuje: plná penze, polopenze, aktivity, animace, parkování, vstupy ...

Hotel Villa Emma*** se nachází v klidné lokalitě s panoramatickým výhledem na hory, cca 700 metrů od lanovky Belvedere, kde se přímo napojíte na obrovskou lyžařskou síť okruhu Sella Ronda. Je to ideální lokalita pro milovníky sněhu a zimních sportů.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Možnost on-line platby
4=3
7=6
Hotel & Club Bellevue

Od 19 057 Kč za osobu

sleva až 15%

Cena zahrnuje: polopenze, parkování, aktivity, ...

Hotel & Club Bellevue *** Post se nachází v malebné vesničce Canazei, jen 700 metrů od centra Canazei a 900 metrů od lanovky Belvedere, která zajišťuje přístup k proslulé lyžařské trase Sella Ronda. Nabízí klidnou atmosféru, výbornou gastronomii, stylový bar, wellness centrum, fitness centrum, společenskou místnost s velkou televizi, zahradu s terasou a WIFI. 50 metrů od hotelu je zastávka skibusu.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Residence Casa Canazei

Cena zahrnuje: bez stravy, parkování, aktivity, ...

Residence Casa Canazei leží poblíž centra městečka Alba di Canazei, 900 metrů od lyžařských sjezdovek Canazei napojených na slavnou Sella Rondu. Nabízí ubytování v apartmánech zařízených v alpském stylu s tradičním rustikálním nábytkem, bar pouze pro ubytované, saunu, solárium, vířivku, dětský koutek a garážové stání.

Itálie / Val di Fassa / Canazei

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.