Ortisei leží v jihotyrolském údolí Val Gardena. Proslavilo se díky krásným obytným budovám s přelomu století, umělecky zdobeným a vyřezávaným dřevěným sochám a světoznámým betlémům. Cestovní ruch je v oblasti nejdůležitějším průmyslovým odvětvím již od 19. století. Pěší zóna v Ortisei spojuje kapli svatého Ulricha s kostelem Antonius a je označována za nejkrásnější nákupní ulici v Dolomitech. Rekreanti i ostatní turisté zde mohou nakupovat v krásných buticích nebo posedět v některé z nesčetných vesnických kaváren a vychutnat si kousek domácího koláče.

Val Gardena láká k pěší turistice, cykloturistice a rozmanitým kulturním akcím v regionu. V zimě máte z Val Gardeny přístup do rozsáhlé lyžařské oblasti, která nabízí nejlepší podmínky pro milovníky zimních sportů všech disciplín a věkových kategorií. Ať už se jedná o Sella Rondu, Alpe di Siusi nebo mnoho známých sjezdovek lyžařské asociace Dolomiti Superski - nejfantastičtější sjezdovky, běžecké tratě a sáňkařské dráhy jsou vždy v blízkosti vašeho ubytování.

V létě je oblast Val Gardena/Alpe di Siusi se 30 dobře značenými trasami pro horská kola všech obtížností rájem pro milovníky cyklistiky. Vyzkoušet můžete i náročnou stezku Sella Ronda, která z velké části vede po šotolinových cestách a single trailech. Okruh kolem masivu Sella lze absolvovat během jednoho dne s využitím lanovek a v doprovodu vyškoleného průvodce. Závod "Sella Ronda Hero" je považován za nejtěžší MTB maraton v Evropě. Tento populární titul se uděluje po ujetí 84 km a překonání 4 300 výškových metrů. Dolomity jsou fascinující zejména pro horolezce a horolezkyně. Oblast nabízí mnoho lezeckých zážitků a vzrušujících výzev. Četné vie ferraty a horské cesty různých obtížností vás zavedou až na vrcholy v závratných výškách. Pokud počasí neodpovídá vašim představám, jsou v Ortisei, S. Cristině a Selvě k dispozici kryté lezecké haly pro bouldering a lezení po laně.

Lyžařská mapka Val Gardena

Lyžařské informace

Středisko Val Gardena

(0,5 km od St. Ulrich / Ortisei, 0,5 km od Wolkenstein / Selva di Val Gardena a 0,7 km od St. Christina / Santa Cristina)

 

Poloha: 1 236 - 2 518 m (převýšení 1 282 m)

Celková délka sjezdovek: 178 km (52 km modrých, 105 km červených, 21 km černých)

Celkový počet vleků: 79+5 koberců a dětských sedaček

Hotel Dolomiti Madonna

Hotel Dolomiti Madonna *** leží v centru městečka Campitello, 200 metrů od lanovky Col Rodella (Sella Ronda - Giro dei 4 Passi - Dolomiti Superski). Nabízí strategickou polohu u lyžařského střediska a venkovního koupaliště s wellness centrem, restauraci, bar, wellness centrum, dětský koutek, zázemí pro rodiny s dětmi a malebné okolí. Hned u hotelu je zastávka skibusu.

Itálie / Val Gardena / Ortisei

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.