Heiligenblut je malebná vesnice ve výšce 1290 m n.m., obklopená úžasnou scenérií alpských vrcholků a průsmyků. V obci na stálo bydlí cca 1200 obyvatel. Kromě vyhledávaného lyžařského areálu s výhledem na nedaleko se vypínající nejvyššší rakouský vrchol GrossGlockner (3798 m n.m.), je zde také jedna zajímavost - místní kostel. Kostel v Heiligenblut byl založen v 15. století mnichy. Uvnitř ukrývá skvostný oltář z dílny Michaela Pachera se zdobeným tabernáklem, kde se údajně uchovává lahvička s Kristovou krví. 

Lyžařský areál Grossglockner Heiligenblut vystupuje až do 2.902 m.n.m. Svahy jsou povětšinou orientované na jih. Díky svému položení nad 1.800 metrů, panují zde stabilní podmínky. Kabina vede z přímo z vesnice Heiligenblut do lyžařského areálu do stanice Rossbach. Lze i pokračovat kabinkovou lanovkou částečně vedoucí tunelem do oblasti Fleisalm, nad kterou je nejvýše položený bod areálu Hochfleis. Nebo můžete ze stanice Rossbach pokračovat nahoru na vrchol Schareck. Lyžovat ve volném terénu můžete v rámci Freeride areny Grossglockner. V této lyžařské oblasti převažují červené sjezdovky. Běžkaři mají přímo v areálu Heiligenblut upravován asi 5 km dlouhý okruh (u stanice Fallbichl) ve výšce 2.200 m.n.m. Další běžkařské tratě jsou v okolí.

Sjezdovky Heiligenblut Grossglockner.

sjezdovky km
lehké 20
střední 34
těžká 2

Šleprové vleky: 5 ; Sedačky: 1 ; Kabiny: 4. 

Celkově: 56 km sjezdovek

MAPA lyžařské oblasti Heiligenblut Grossglockner

Hunguest Hotel Heiligenblut

Hunguest Hotel Heiligenblut  **** leží uprostřed impozantní scenérie národního parku Vysoké Taury, 500 metrů od sedačkové lanovky. Nabízí stylové ubytování, wellness centrum s vnitřním bazénem, saunový svět, dětský koutek, restauraci a stylový bar. Hned u hotelu je zastávka Ski busu.

Rakousko / Korutany / Grossglockner - Heiligenblut

Landhotel Post

Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, parkování, ...

Nádherný horský hotel s wellness centrem přímo u stanice kabiny a sjezdovky. Skvělé místo pro letní i zimní dovolenou. Nabízí komfortní ubytování, wellness centrum, skvělou polohu v centru lyžařského střediska a výbornou kuchyni.

Rakousko / Korutany / Grossglockner - Heiligenblut

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.