Nic nenalezeno
Maďarsko, Eger, Kostel Sv. Antonia, Dovolená s CK Geovita

EGER je  kouzelné město s historickou atmosférou ležící zhruba v polovině cesty mezi Budapeští a Miskolcem. Je dobře známý jako skutečný turistický ráj. Díky svému geologickému bohatství, přírodním pokladům a své kultuře byl Eger po staletí řazen k vyhledávaným lázeňským místům. Dnes je Eger městem lázní, studentů a vína. Ohnivá červená vína, zejména věhlasnou egerskou Býčí krev, jejíž hrozny rostou v okolí Egeru, lze ochutnat v prastarých vinných sklepech v tzv. "Údolí krásných žen". 

Nejvíce egerských památek pochází z 18. století. Dominantami města jsou bazilika a naproti ní stojící lyceum (dnes Vysoká škola pedagogická). Jednou z nejnavštěvovanějších památek v Maďarsku ze strany domorodců je egerský hrad, který se úspěšně ubránil ohromné turecké přesile, aby o pár let později byl (rakouskou posádkou) vydán Turkům bez boje. V městě se nachází rovněž arcibiskupský palác. mnoho katolických kostelů, ale i pravoslavnýsrbský kostel. Památkami na tureckou nadvládu jsou 35m vysoký minaret a lázně paši Arnauta, kde se dnes léčí revmatismus a záněty kloubů.

Eger je nádherné město s velkým množstvím parků a  zeleně, především jasmínových keřů. Svou neopakovatelnou atmosféru neztrácí ani v noci. Všechny jeho památky jsou vynalézavě osvětleny a noční pohled uchvátí každého. 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.