Kouzelné město Eger s historickou atmosférou se nachází v severovýchodním Maďarsku mezi pohořími Mátra a Bükk ve vzdálenosti 120 km od Budapešti. Město je známé jako lázeňské středisko a turistické centrum. Díky svému geologickému bohatství, přírodním pokladům a své kultuře byl Eger po staletí řazen k vyhledávaným lázeňským destinacím. 

Eger nabízí širokou paletu zajímavosti pro své návštěvníky. Za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Gurmáni mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací nebo hospůdek.  Hluboko pod kopcem, v několik kilometrů dlouhé řadě sklepů táhnoucích se pod městem, zraje slavné egerské víno (včetně Býčí krve). K zajímavostem oblasti patří Szarvaskő, úzké údolí toku Egeru, a Szilásvárad, kde se nachází hřebčín maďarských lipicánů.

Zaslouženou relaxaci si můžete dopřát v místních lázních, které již zvenku připomínají tradiční tureckou kulturu, zejména díky střední kupoli v rámci stavby. Tento krásný a moderně zařízený areál se nachází v městském parku a má k dispozici sedm bazénů, z nichž některé jsou termální. Eger je vhodný pro koupelové kúry jak v létě, tak i v zimě. Jeho hydrogenuhličitanová voda je bohatá na vápník a hořčík a v důsledku vysoké radiové emanace patří do skupiny radioaktivních termálních vod. Je zvláště doporučována pro léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a reumatismu a také pro pooperační terapii.

 

Nic nenalezeno

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.