Oblast kolem Debrecína se česky nazývá Hajducko. Pojmenováno je podle hajduků, uprchlíků z území obsazených Turky. Tam, kde se hajduci usídlili, vznikala městečka, jejichž názvy začínají na Hajdú- a těmto osídlením vévodí Hajduszoboszlo, rychle se rozvíjejíci lázeňské město.

Minerální voda pomáhá léčbě pohybového ústrojí a je označováno jako „Mekka revmatiků“.

Město se pyšní i jedním z největších aquaparků v zemi, dnes je to největší vodní komplex ve střední Evropě. Mimo lázeňský areál panuje klidnější atmosféra, v parku si lze pronajmout kurty a na hlavním náměstí můžete posedět v překrásných kavárnách. Součást opevnění města tvořily pevnostní hradby, najdete zde např. i Bočkajovo muzeum s fotografiemi hajduckých vesnic, v dalších prostorách můžete obdivovat národopisné a folkloristické sbírky. Hajdúszoboszló má velmi zajímavé okolí, ideální pro absolvování příjemných procházek a výletů. Turistům se doporučuje navštívit Národní park Puzsta hortobágy nebo park Hajdúság. Jen pár kilometrů směrem na severovýchod se i vinařské centrum Tokaj.

 

Hunguest Hotel Apolló

Hunguest Hotel Apolló leží na lázeňské promenádě 600 metrů od centra města Hajdúszoboszló a 5 min jízdy od zážitkových lázní. Nabízí elegantní interiéry, wellness centum, celoroční vnitřní a venkovní bazény, kosmetický salon, restauraci, bar, dětský koutek, zahradu a uvolněnou rodinnou atmosféru.

Maďarsko / Východní Maďarsko / Hajduszoboszlo

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.