Půvabné město Tapolca leží 10 km od Balatonu. Dnes nabízí řadu turistických atrakcí.V sezóně zde jezdí i parní vlaky. Ale největším lákadlem je jeskyně jezer. Byla objevena při kopání studny (1902) a v r. 1913 ji otevřeli pro veřejnost. Dnes ji můžete částečně projít pěšky, částečně projet na člunu. Jeskyně Tapolca slouží i jako lázně, protože má vysokou vzdušnou vlhkost a křišťálově čistý vzduch. Proto se hodí k léčbě astmatu, alergií a celkou léčí dýchací cesty. V okolí Mlýnského rybníka je nádherný park a krajina kolem evokuje romantickou atmosféru Itálie. Na pontonu u rybníka se v létě pravidelně pořádají koncerty.

Město Tapolca je atraktivní díky svému přírodnímu okolí a geologickým útvarům. Největší turistickou atrakcí Tapolcy jsou tzv. Tapolcai tavasbarlangy, což je jeskynní systém s podzemním jezerem. Tento unikátní útvar vznikl vlivem rozpouštění vápence vodou a je největší svého druhu v Maďarsku. Kromě toho je zde také několik krásných jezer, jako je například jezero Malom, jezero Öreg nebo jezero Csónakázó. Tato jezera jsou vhodná k relaxaci, koupání a různým vodním sportům. Pro milovníky přírody jsou k dispozici turistické trasy, které vedou kolem jezer a přes okolní kopce. Zvláštní zážitek je pak vyjet na kole na tzv. "kolostradu", což je cyklostezka vedoucí z Tapolce až do města Keszthely na břehu Balatonu.

Ve městě samotném je pak k vidění několik zajímavých historických budov a památek, jako je například zámek Tapolca nebo kostel sv. Štěpána. Kromě toho je zde možnost navštívit také místní muzeum, které se zaměřuje na historii a kulturu regionu.

Tapolca je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí vychutnat příjemné dny v maďarských termálech, navštívit oblast kolem Balatonu a hledají klid a relaxaci v krásné přírodě.

Možnost on-line platby
4=3
5=4
BR
Hunguest Hotel Pelion

Hunguest Hotel Pelion

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 9 210 Kč za osobu

sleva až 25%

Cena zahrnuje: polopenze, aktivity, doprava, parkování, vstupy ...

Hunguest hotel Pelion **** leží v lázeňském parku v centru města Tapolca. Termální bazény, přímé spojení s léčivou podzemní jeskyni, wellness centrum, svět saun, bohatá nabídka relaxačních procedur a výborné zázemí pro rodiny s dětmi a milovníky aktivní rekreace.

Maďarsko / Západní Maďarsko / Tapolca

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.