Vyberte si destinaci

Polsko, oficiální název Polská republika, je stát ležící ve střední Evropě jižně od Baltského moře. Svojí rozlohou 313 575 km² patří k větším státům evropského kontinentu, je přibližně 4x větší než ČR. Na severu hraničí s Ruskem a Litvou, na východě s Běloruskem a Ukrajinou, na jihu se Slovenskem a Českem, na západě s Německem. Hlavním městem je Varšava. Administrativně se člení na 49 vojvodství. V roce 2004 vstoupilo Polsko do Evropské unie. Za svoji měnu ale stále používají zlotý (1 Zl = cca 6,2 Kč).

Dovolená v Polsku je na vzestupu a mezi českými občany stále více vyhledávána a my ji můžeme jen doporučit.

Až 95% Poláků je římskokatolického vyznání. Tomu se přizpůsobují otevírací doby obchodů a kulturních památek, kdy každou neděli a ve státní i církevní svátek je vše uzavřeno. Poláci jsou však také velcí cestovatelé - není snad země, ve které byste na Poláka nenarazili.

Všeobecně se dá říci, že Poláci jsou velmi pohostinní a přátelští a jejich tradiční pořekadlo zní „host do domu, Bůh do domu“. Pokud se s Poláky spřátelíte, budou jistě nadmíru štědří a velkorysí. A kromě toho, že jsou Poláci velmi příjemní, můžeme dovolenou u nich doporučit i proto, že se celkem dobře domluvíte a navíc, Polsko není drahá země. Navíc se zde můžete setkat s překrásnou kulturou, bohatou historií i památkami (viz níže), ale určitě nepohrdnete věcí tak přízemní, jako je výborná tradiční polská kuchyně. Při svých výletech nezapomeňte ochutnat bigos, pirohy, vepřové kolínko nebo kapra v aspiku, flaki (dršťkovou polévku se zeleninou), typickou polévku žurek nebo boršč. Zapíjet můžete pivem nebo vodkou a k tomu poslouchat krásné lidové písně, moderní hudbu nebo třeba Chopina, polský poklad.

75% území je rovina, ale mezi nejnavštěvovanější pohoří patří Tatry, Beskydy, Bieszczady a Krkonoše. Polsko je také zemí krásných národních parků, kde uvidíte duny, mokřady, mořské orly, pískovcové skalní útvary, jeskyně s netopýry, vlky, medvědy, rysy a možná i zubry.

Turistické cíle a atraktivity jako dobrý tip na dovolenou v Polsku:

Krakov je druhé největší město v zemi. I když o druhé místo těsně "bojuje" s Lodží. Město je považováno za hlavní město kultury v Polsku. Zároveň je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších měst v zemi. Je také jedním z nejdůležitějších turistických, kulturních a historických center v Evropě. Většina památek se nachází v historickém centru, které bylo v roce 1978 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO (Wavelské návrší - královský hrad, Dračí jáma, katedrála, královský rynek, ... ). Oblíbené cíle jsou také zoologická zahrada a botanická zahrada . Velkým lákadlem je i Aquapark Krakov - největší aquapark v Polsku.

Varšava je nejvýznamnějším obchodním, kulturním a vzdělávacím centrem Polska. Dnešní město prošlo významným rozvojem infrastruktury. Varšava se dělí na dvě části, které rozděluje řeka Visla. Je rozděleno na západní část, která je modernější a je sídlem většiny varšavských firem, bank, divadel, kin apod., a na východní část, která není tak rozvinutá. Nejvýznamnější turistickou atrakcí města je varšavské Staré město zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Najdete v něm kamenné domy s barevnými fasádami, staré hradby, barbakány (opevňovací článek válcovitého tvaru) a katedrálu sv. Jana Křtitele. V jeho těsné blízkosti se nachází Královský zámek, palác a oficiální sídlo polských panovníků.

Osvětim je menší město v jižním Polsku. Toto městečko se stalo bohužel světově známým v době druhé světové války, kdy Němci budovali koncentrační tábory. Právě zde Němci vybudovali největší koncentrační tábor, který byl určen k vyhlazování "nečisté" lidské rasy.

Počátky koncentračního tábora Osvětim se datují do roku 1940, kdy byl vytvořen původně menší komplex pro politické vězně z Polska.

Sopoty (polsky Sopot) je jedno z nejlepších přímořských letovisek v Polsku. Mnohdy jsou označovány jako hlavní letní město Polska. Spolu s městy Gdaňsk a Gdyně tvoří tzv. Trojměstí (Trójmiasto). Pláže nabízejí jemný písek a pozvolný vstup do moře. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní a plážové sporty. Sopoty jsou také bohaté na kulturní a sportovní vyžití. Město Sopoty je dále proslulé svým hudebním festivalem Sopot International Song Festival, který patří k největší hudební události hned po Eurovision Song Contest v Evropě. Největší turistickou zajímavostí města Sopoty je místní dřevěné molo, které je nejdelším dřevěným molem v Evropě. Měří 515,5 m.

Skanzen Szymbark je známý hlavně díky svému domu na střeše a nejdelšímu prknu na světě.

Boleslawiec je považován za jedno z nejhezčích polských měst. Město je také důležitým kulturním centrem a na své si tu přijdou i milovníci sportu. Město má jinak také dlouhou tradici ve výrobě a zdobení keramiky.

Czestochowa je označována jako hlavní duchovní město Polska. Nachází se v jižní části země, v Slezském vojvodství. Pro většinu lidí je spojena s místním klášterem Jasna Góra, který je domovem zázračné "Černé Madony", gotického zázračného obrazu Panny Marie, který učinil z Čenstochové jedno z nejdůležitějších poutních míst na světě po Římu, Lurdech, Fátimě a Santiagu de Compostela.

Miedzyzdroje je atraktivní město a oblíbené letovisko v Polsku . Nachází se v severozápadní části země, na ostrově Wolin, na březích Baltského moře. Městu se pro jeho malebnost přezdívá "Perla na Baltu". Je významnou lázeňskou destinací. Léčí se tu hlavně solnými a bahenními koupelemi. Město nabízí krásné pláže a v hlavní sezóně teplé moře. Miedzyzdroje jsou také vhodnou základnou k poznávání krásného Wolinského Národního parku.

Štětín je největší polský přístav. Patří také k největším městům v zemi. Je oblíbenou destinací milovníků historie. Centrum Štětína bylo za 2. světové války silně poničeno, ale i přesto tu dodnes můžete najít mnoho krásných architektonických památek. Je také baštou jachtingu, jelikož se nachází v blízkosti několika rozsáhlých vodních ploch a také Baltského moře.

A mnoho dalších: Poznaň, Toruň, Wroclaw, Gdansk ...

Možnost on-line platby
Hotel Geovita Jadwisin

Hotel Geovita Jadwisin

2, 3, 4, 5, 6 nocí

Od 2 160 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, ...

Hotel Geovita Jadwisin je klenotem ubytování, který zdobí malebnou krajinu v Jadwisinu, v srdci Mazovského vojvodství v Polsku. Tento pohodlný a moderní hotel se vyznačuje nejen svým komfortem, ale také nádherným okolím, které nabízí návštěvníkům relaxaci a klid.

Polsko / Mazovské vojvodství / Jadwisin

Možnost on-line platby
Hotel Apis

Hotel Apis

2, 3, 4, 5 nocí

Od 2 530 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, parkování, ...

Hotel Apis je elegantní moderní hotel ležící hned vedle business parku a 2 km od historického centra jednoho z nejkrásnějších měst Evropy - Krakova. Nabízí elegantní interiéry, wellness centrum, výbornou gastronomii v restauraci s četnými oceněními a dobrou dostupnost do centra města.

Polsko / Malopolsko / Krakov

Barceló Warsaw Powiśle

Užijte si luxusní ubytování a pohodlnost ve srdci Varšavy v hotelu Barceló Warsaw Powiśle. S moderním designem a prvotřídním vybavením nabízí tento hotel ideální základnu pro objevování polského hlavního města. Obklopený klidnou atmosférou čtvrti Powiśle a přesto v blízkosti centra, hosté zde najdou dokonalou kombinaci klidu a pohodlí. S vynikajícími restauracemi, wellness centrem a elegantními pokoji splňuje hotel Barceló Warsaw Powiśle vysoké standardy pro náročné cestovatele.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Hampton by Hilton

Hotel Hampton by Hilton Warsaw City Centre je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí být v centru dění. Nachází se jen pár kroků od Starého Města a mnoha dalších památek, takže je ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání krás polského hlavního města.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Holiday Inn Warsaw City Center

Hotel Holiday Inn Warsaw City Centre se nachází v srdci Varšavy. Tento moderní hotel nabízí svým hostům komfortní ubytování v stylově zařízených pokojích a apartmánech. Hotel je ideálně situován jen několik minut chůze od nákupního centra Złote Tarasy a blízko hlavních dopravních uzlů, včetně hlavního vlakového nádraží a stanice metra Rondo ONZ. Mezi hlavní atrakce v okolí patří Palác kultury a vědy, Muzeum varšavského ghetta a další významná místa.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Hotel Gromada

Hotel Gromada Warszawa Centrum je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí být v centru dění. Nachází se v samém srdci Varšavy, jen kousek od historického Starého Města a mnoha dalších památek. Hotel nabízí komfortní ubytování v moderních pokojích, které jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Hotel Metropol

Hotel Metropol Warszawa se nachází v samém srdci polského hlavního města, jen 100 metrů od Paláce kultury a vědy. Nabízí elegantní a komfortní ubytování v prostorných pokojích s bezplatným Wi-Fi. Hosté si ráno mohou pochutnat na bohaté snídani, která zahrnuje tradiční jídla polské kuchyně.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Mamaison Residence Diana

Mamaison Residence Diana je luxusní hotel nacházející se v samém srdci Varšavy, hlavního města Polska. Tento elegantní rezidenční hotel je ideální pro hosty hledající komfort a styl v kombinaci s vynikající polohou. Hotel sídlí v krásně zrenovovaném historickém domě a nabízí moderní ubytování, které splňuje potřeby jak krátkodobých, tak dlouhodobých pobytů.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Mercure Warszawa Grand

Hotel Mercure Warszawa Grand spojuje eleganci s pohodlím v srdci Varšavy. S unikátním architektonickým stylem a moderním designem Vám hotel poskytne nezapomenutelný zážitek. Nachází se v historické budově na Královské cestě, v pěší vzdálenosti od Starého Města a mnoha dalších památek.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Novotel Warszawa Centrum

Hotel Novotel Warszawa Centrum je moderní čtyřhvězdičkový hotel situovaný v samém srdci Varšavy, hlavního města Polska. Díky své strategické poloze je Novotel Warszawa Centrum snadno dostupný z hlavního vlakového nádraží i letiště. Blízkost veřejné dopravy umožňuje rychlý přístup k nejdůležitějším památkám města, jako je Staré Město, Královský hrad nebo Palác kultury a vědy.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Start hotel Aramis

Hotel ve vzdálenosti 5km od centra Varšavy. Hotel rády využívají skupiny i individuální turisté, kteří jsou ve Varšavě za poznáním. Pokoje se sprchou, WC. Skvělý poměr ceny ke kvalitě služeb. Velmi chutná kuchyně.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Ubytování 3***

Vydejte se do Varšavy a užijte si plnou svobodu při poznávání tohoto fascinujícího města. Zažijte nezapomenutelný letecký zájezd plný historie, kultury a vzrušujících zážitků v polské metropoli.

Polsko / Mazovské vojvodství / Varšava

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.