Nalezeny 2 vysledky

Moře - Chorvatsko - Severní Dalmácie - Trogir

4=3
7=6
Camping Belvedere

Camping Belvedere

4,5,7,10 nocí

Od 3 630 Kč za pokoj

sleva až 508 Kč

Cena obsahuje: bez stravy, vstupy, parkování, animace, aktivity

Camping Belvedere **** je malebný rodinný rezort ležící u pláže v dalmatském letovisku Seget Vranjica asi 5km od historického města Trogir. Rezort nabízí nádherné výhledy na okolní moře a ostrovy, ubytování v komfortně vybavených mobilních domcích, venkovní bazény, vodní nafukovací atrakce, kvalitní služby, pestrou nabídku restaurací a stánků s občerstvením a bohatý sportovní a animační program.

Chorvatsko / Severní Dalmácie / Trogir

5=4
7=6
Hotel Jadran

Hotel Jadran

5,7,9 nocí

Od 4 750 Kč za osobu


Cena obsahuje: polopenze, vstupy, aktivity

Hotel Jadran leží přímo u pláže, uprostřed krásného lesoparku jen 3 km od historického města Trogir. Hosté zde najdou komfortní ubytování v hlavní hotelové budově nebo v depandancích, venkovní bazén s dětskou částí, vstup na pláž, výborné chorvatské speciality servírované ve dvou restauracích a příjemnou středomořskou atmosféru.

Chorvatsko / Severní Dalmácie / Trogir

trogir-leto-2


Dovolená v chorvatském Trogiru i okolí patří k tradičním. Oblast hornaté Dalamácie, oblázkových pláží, přímořských promenád je pro mnohé synonimem letní dovolené u moře. Město je perlou, kterou v roce 1997 zařadili i na seznam UNESCO.

Město Trogir, ležící přibližně 27 kilometrů západně od Splitu, obývá přibližně 10 000 obyvatel. Původní historické jádro města se nacházelo na malinkém ostrůvku mezi ostrovem Čiovo a pevninou. V městečku se nachází loděnice, malebný přístav, ale i farmaceutický podnik a fabrika na zpracování tabáku.

Rozhodně stojí za to zamířit do starého jádra městečka, které je obklopeno opevněním budovaným v 13. - 16. století. Navštívit byste měli také pevnost Kamerlengo s katedrálou sv. Vavřince, obrannou věž svatého Marka a také Mořskou a Pevninskou bránu. Dovolená v trogiru nebo okolí Vás nenechá ležet jen tak na pláži...

Trogir založili Řekové ve 3. stol. před našim letopočtem. Velký rozvoj zaznamenal v dobách Říma, bylo významným přístavem. Město následně od 9. století přecházelo pod nadvlády Chorvatů, Byzantijců, Normanů a ve 13. stolejí opanovali město uherští panovníci. Rozmach opět nastoupil s vládou Benátčanů. Vídeňským kongresem bylo město Trogir začleněno do Rakouska, později pod Rakousko-Uhersko. Město od té doby zaznamenalo velký růst v oblasti turismu a je tomu tak do dnes. Trogir je také městem lázeňským.

Přihlaste se k odběru novinek