Ischia je sopečný ostrov v Neapolském zálivu v Itálii. Patří mezi nejkrásnější ostrovy celého regionu. Charakterizuje se hornatým povrchem, čistým mořem, členitému pobřeží, krásnými plážemi a  bohatou vegetací,  díky které získal přezdívku “zelený ostrov”. Je známý svými termálními vodami bohatými na minerály. Pomáhají léčit pohybový aparát, revmatické a gynekologické onemocnění, bronchitidu, astma, kožní choroby a využívají se také u rehabilitací po chirurgických zákrocích.

Nejvyšší horou Ischie je Monte Epomeo (787 m.n.m).

Ischia je správně rozdělena do 6ti městských oblastí, hlavní město Ischia Porto, Casamicciola Terme, Forio d´Ischia, Serrara Fontana s malebným Sant Angelo a Barano d´Ischia.

Severní pobřeží (Casamicciola Terme)

Na severním pobřeží Ischie se nachází významné termální lázně Casamicciola Terme. Jsou vyhledávané hlavně díky silně léčivé alkalicko-bikarbonátové termální vodě. Původní lázeňské městečko, navštěvované neapolskou šlechtou, bylo v roce 1883 srovnáno se zemí silným zemětřesením. Současná Casamicciola terme je druhým největším přístavem ostrova s kvalitními hotely a lázeňskými centry.  Nad městem Casamicciola Terme se tyčí již vyhaslý vulkán Monte Rotaro, kde vedou naučné stezky kolem kráteru v bujném piniovém lese.

Říká se, že termální voda v Casamicciola Terme vyléčí doslova všechno. Místní voda se využívá ke koupelím, inhalacím a slavné jsou též bahenní zábaly. Nejslavnější prameny jsou La Rita a Gurgitello, dosahují teploty 60 °C.  Legenda hovoří, že právě do oblasti Casamicciola Terme se uchýlila Cumeiská Sibila, aby předpověděla příchod Krista.

Hotel Cristallo and Beach Palace

Hotel Citara *** leží na západním pobřeží ostrova Ischia poblíž města Forio, dvou písečných pláži a slavných termálních parků. Nabízí komfortní ubytování s balkonem, restauraci, bar,vnitřní a venkovní geotermální bazén, panoramatickou terasu s výhledem na zátoku a krásné okolí.

Itálie / Ischia / Severní pobřeží

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.