Vyberte si destinaci

Kostarika (Costa Rica = Bohaté pobřeží) je nejnavštěvovanější zemí Střední Ameriky.

Pravidla Covid: Očkovaní turisté mohou do Kostariky přicestovat bez omezení, není vyžadována karanténa. Detailní informace najdete na webu MZV, na který odkazujeme.

Láká především krásnou přírodou. Země patří k velmi bezpečným, je charakterizována jako země pohodová karibská země s evropskou zorganizovaností. Najdete zde 29 národních parků, 4 památky světového dědictví UNESCO. Západní pobřeží je lemováno Tichým oceánem, východní Karibským mořem. Sousedními státy jsou na severu Nikarague a na jihu Panama. 

Hlavní město Kostariky je San José, kde se nachází také jedno ze dvou mezinárodních letišť (druhé je na severozápadě země ve městě Liberia).

Úředním jazykem je španělština, oficiální měnou je kostarický colón.

Časový posun proti České republice je -7 hodin, v době letního evropského času je -8 hodin.

Leží v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 32°C na pobřeží a 17°C ve vnitrozemí. Na karibském pobřeží bývá počasí více deštivé, podél Pacifiku trvá období sucha od prosince do dubna (4-5 měsíců). Období dešťů pak od května do listopadu.

Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu. V současnosti je 3.největším vývozcem banánů na světě, proto jí říkají také "banánová republika".

Doklady:

Ke vstupu do Kostariky je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Občané ČR, držitelé cestovních pasů, mohou cestovat do Kostariky na dobu do 90 dnů bez víza.

Možnost on-line platby
Kostarika: Úchvatné kouzlo deštného lesa

Od 72 490 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, vstupy, program, aktivity, doprava, ...

16denní jedinečný poznávací zájezd po Kostarice. V ceně letecká doprava, ubytování se snídaní, doprava místním autobusem, plavba lodí do NP Tortuguero a zpět a lodní výlet v NP Tortuguero. Poznáte lokální kulturu i tepající společenský život středoamerické země. To vše se zkušeným českým průvodcem. V ceně vstup do 5 národních parků.

22.11. - 07.12.2024 (+1 termín)
Kostarika / Okružní zájezd / Poznávací zájezd Kostarika Letecky
Snídaně

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.