Salzbursko je vyhledáváno díky krásné alpské přírodě a bohaté nabídce aktivního odpočinku jak v létě, tak v zimě. Najdete zde průzračná jezera, majestátní hory národního parku Vysoké Taury, Lofer Steinberge a Radstädter Tauern a krásná historická města.  Mezi nejkrásnější jezero v Rakousku patří známé Wolfgangsee. velmi oblíbeným je jezero Zell am See. Celá oblast, kde se dříve těžila sůl, je vyhledávaným turistickým a lázeňským místem. Můžete navštívit jednu z největších ledových jeskyní na světě v blízkosti městečka Werfen-Eisriesenwelt.  Za návštěvu stojí také Krimmelské vodopády (nejvyšší vodopády ve střední Evropě) nebo soutěska Lichtensteinklamm , jedna z nejdivočejších soutěsek v Alpách, dostupná pouze žebříky a tunely.

Milovníci horské turistiky ocení stezky, které začínají v údolích, vedou přes louky kolem jezer a lesů až k třítisícovým vrcholům (vedoucí přírodními parky Riedingtal, Weizbach a Buchberg, nebo túry na Schmittenhöhe, Maiskogel a Kitzsteinhorn).

Rodiny s dětmi mohou vyzkoušet turistickou stezku Schmidolins Feuertaufe, Brunův horský svět Russbach v regionu Dachstein West nebo Floriho zážitkovou cesta ve Flachau.

Cyklisté si mohou vybrat dle náročnosti z velké nabídky cyklotras - Taurská cyklotrasa v délce 270 km, 450 km dlouhá Mozartova cyklotrasa (ze Salzburgu do Tyrolska a Bavorska) nebo 126 km dlouhá trasa BajuwarenTour, která vede kolem jezer Waginger See a Mattsee.

Salzbursko je také velmi navštěvovanou lyžařskou oblastí. Hned v několika jeho střediscích se jezdí světové poháry v alpských disciplinách. Mezi ty nejznámější patří Lungau , Kaprun / Zell am See , Dachstein West , Lofer und St. Martin, Saalbach/ Hinterglemm , Rauris, Katschberg a další. Velkou lyžařskou oblastí, jež sdružuje několik desítek zimních středisek a nemá v Rakousku v současné době konkurenci, je lyžařský sportovní svět Ski Amadé. V jeho srdci leží další významné středisko a historické město Radstadt .

A na co nesmíte při návštěvě Salzburska zapomenout? Navštívit jeho hlavní město Salzburg, který je zapsán v UNESCO a je proslaven díky W. A. Mozartovi, který se zde narodil. Zámky, kostely, muzea, příroda a parky. Salzburg je město pro každého. V historickém srdci města i v jeho krásném okolí jsou připraveny atraktivní nabídky aktivit pro páry i rodiny s dětmi. 

Nic nenalezeno

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.