Staré přístavní město Piran leží na samém konci Piranského poloostrova a je jedno z nejpřitažlivějších a nejkrásnějších slovinských přímořských míst. Středověký Piran je něco jako Český Krumlov zasazený na malý poloostrov Jadranského moře. Úzké uličky města, které se zastavilo v čase, dýchají těžkou romantikou. Kavárničky na malebném náměstí v benátském stylu lákají na šálek dobré kávy. Jen málokdo odolá procházce po středověkých hradbách, jež částečně pocházejí už z 7. století a nabízejí úchvatný pohled na město a moře.  Piran skrývá celou řadu atrakcí. Za návštěvu stojí kostel s unikátním Ježíšem na kříži ze 14. Století, který patří mezi nejcennější středověké umělecké klenoty Slovinska nebo místní Akvárium, kde je v několika nádržích představeno 140 živočišných druhů žijících pod hladinou Jadranského moře. Velkou výhodou Piranu je skutečnost, že do města až na výjimky je zakázán vjezd automobilů, takže celý funguje jako pěší zóna, což zvýrazňuje jeho klidnou a působivou atmosféru. Rodiny s dětmi určitě nadchne aquapark Laguna stojící kolem zříceniny zvonice kostela svatého Bernardina. Nachází se zde několik bazénů s mořskou vodou, wellness se saunami a soukromá pláž. Hlavním trhákem celého areálu je vodní hrad, který slouží především dětem, ale některé atrakce, jako je trampolína nad vodní hladinou či stezka odvahy plná balancování nad vodou, zaujmou určitě i dospělé.

Piran uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky svou pestrou nabídkou příjemných restaurací, kaváren a taveren s výborným slovinským a italským jídlem a nabídkou skvělých místních vín. Hned vedle Piranu se nachází městečko Portorož, které je vyhledávaným a rychle se rozvíjejícím slovinským letoviskem plným zábavy.

Možnost on-line platby
Barbara Piran Beach Hotel & Spa

Barbara Piran Beach Hotel & Spa

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 5 560 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, ...

Barbara Piran Beach Hotel & Spa *** superior leží přímo u moře poblíž sladko slaného jezera Fiesi, mezi historickým centrem města Piran a městečkem Strunjan.  Nabízí klidné prostředí, terasu s nádhernými výhledy na jezero a na moře, komfortní ubytování, špičkovou gastronomii, wellness centrum, masáže a internetové připojení WIFI

Slovinsko / Slovinský Jadran / Piran

Možnost on-line platby
Hotel Piran

Hotel Piran

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 5 400 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, ...

Hotel Piran **** je krásná historická budova ležící v centru Piranu přímo u pláže, 100 metrů od náměstí Tartini. Nabízí strategickou polohu, terasu s nádhernými výhledy, komfortní ubytování, špičkovou gastronomii, salon krásy, masáže a internetové připojení WIFI.

Slovinsko / Slovinský Jadran / Piran

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.