Nic nenalezeno
Siófok, Maďarsko, Dovolená s CK Geovita

Siófok je krásné lázeňské letovisko a turistická oblast u jižního břehu Balatonu. Charakterizuje se několikametrovými plážemi, mělkou vodou a písečným dnem což z něj dělá ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Siófok se stal opravdovým prázdninovým centrem po 2. světové válce, když zde bylo postaveno mnoho hotelů a letních sídel. Bez nadsázky je možné ho nazvat maďarským letním hlavním městem.

Siofok má 17 km dlouhé pobřeží se známými plážemi „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“. Na těchto plážích se nachází všechna zařízení, která z koupání udělají opravdový zážitek. Obě pláže jsou odděleny přístavem, ve kterém kotví plachetnice a v létě také linkové a výletní lodě, ale také parník s diskotékou. Po pravé ruce od přístavu začíná pobřežní promenáda "Zlatého břehu" s překrásnými "růžovými zahradami", zde si můžete užívat pulsující denní i noční život. Butiky, restaurace, diskotéky a cocktail-bary tu stojí jeden vedle druhého. Na Stříbrném břehu, na druhé straně přístavu, se kolem hotelů Ezüstpart a Korona nachází centrum. Pobřežní promenáda hned za pláží je místem pro cyklistiku, procházky a jízdní prostředky všeho druhu.

Významnou dominantou města je zajímavá stavba místní vodárny. Jedná se o systém zdymadel, který byl částečně zbudován Římany v roce 292 a hojně využíván Turky v 16. a 17. stol. V jeho blízkosti se nachází velitelství maďarského námořnictva.

Siófok je svou rozlohou perfektní místo na vodní sporty. Velkou oblibu si získal u milovníků kitingu. Přímo u pláže je kiteshop s půjčovnou neoprenů, desek, windsurfů, kajaků aj.

Jedním z největších lákadel jsou termální lázně, které nabízí na celkové vodní ploše asi 650 m2 celkem 7 bazénů, z čehož je 5 bazénů zážitkových a 2 disponují léčivou termální vodou. Jsou tu k dispozici venkovní a krytý sedací bazén s termální vodou, zážitkový bazén s vodními atrakcemi a tobogany a pro děti vyhřívaný bazén. Nechybí ani výukový a relaxační bazén. Lázeňský areál je doplněn o saunový svět a centrum zdraví, kde jsou nabízeny wellness a fitness služby.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.