Možnost on-line platby
Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness ****

Od 2 700 Kč za osobu


Cena obsahuje: polopenze

Balneo Hotel Zsori**** se nachází přímo vedle oblíbených termálních lázní Zsori nedaleko obce Mezőkövesd. Hotel poskytuje kvalitní služby, komornější atmosféru a mnoho možností relaxace přímo v hotelu nebo ve veřejných termálech.

Maďarsko / Východní Maďarsko / Mezőkövesd

mezokovesd-leto


Mezokövesd je městečko v severovýchodní části Maďarska vzdálené asi 50 km od známějšího Miskolce a 15 km od Egeru. Bylo obydleno již v dobách velkého stěhování národů. Turisty je vyhledáváno zejména pro termální lázně Zsory se stejnojmennou osadou, které se nacházejí 4km západně obce.V hloubce 875 m zde byly nalezeny uhličité, sirné a jódové prameny. V této hloubce dosahuje voda až 71°C, v bazénech a lázních dosahuje teploty kolem 38 -40 °C. Lázně Zsory fürdo na podzim 2017 otevřely nové tobogány, vnitřní tobogány, relaxační část. Zsory se tímto zařadily mezi celroční termální, léčebné, zábavné vodní parky. Léto nabídne dvolenkářům fantastické vyžití.

Kdo nepřijíždí za zábavou, může využít léčivé síly zdejší vody. V lázních se léčí hlavně pohybové obtíže, revmatismus a některé gynekologické problémy. Lokalita Zsory dnes krom penzionů a privátních ubytování nabízí i kvalitvní celoroční pobyty, a to díky cenově atraktivním zájezdům do Balneo hotelu Zsori. 

Po koupání nezapomeňte navštívit v městečku Mezokövesd muzeum zemědělství, Matyó muzeum a Matyó domy s atmosférou 19. století; pro řemeslníky zde byly typické překrásné květinové motivy a ornamenty, které dokázali přenést na nábytek, na ubrusy a kroje nebo na perníčky pro děti. Pochopitelně by neměla cyhbět ani návštěva historického a turistky hojně navšěvovaného Egeru.

Přihlaste se k odběru novinek