Poznávací zájezd na Kubu - 17 dní

Informace o Casa particular - ubytování v soukromí

17denní jedinečný poznávací zájezd na Kubu! V ceně letecká doprava, ubytování se snídaní, doprava pronajatým autobusem a český průvodce! V rámci FIRST MINUTE V CENĚ VÍZUM!

Letecky
V soukromí
Snídaně, program
REZERVOVAT ZÁJEZD Možnost on-line platby

Otevřen NOVÝ TERMÍN: 29.3.-14.4.2019. 

První termín únor/ březen 2019 již vyprodán. SLEVA FIRST MOMENT - při objednávce zájezdu do 30.12.2018 vízum ZDARMA!

SKUPINA max. 15 osob.

LETÁK Poznávací zájezd na Kubu (formát pdf)

 

VYDEJTE SE S NÁMI NA KUBU!

POZNEJTE TENTO JEDINEČNÝ OSTROV NA VLASTNÍ KŮŽI. 

Pohodový zájezd pro všechny, kteří chtějí poznat autentickou Kubu. Navštívíte nevšední města jako jsou Havana, Trinidad a Santiago de Cuba a seznámíte se s jejich koloniální architekturou. 

Budete se koupat a šnorchlovat ve vodách Karibiku a relaxovat na nádherných plážích. Seznámíte se s kubánskou kulturou, což je především hudba a tanec v rytmu salsy, kterou se můžete naučit a zatančit si. 

Budete na místech, kde se pěstuje nejlepší tabák na světe a kde se vyrábí známé kubánské doutníky. Projedete se po slavné havanské promenádě Malecón ve starých amerických autech. Vydáte se po stopách Enesta Hemingwaye, který si tento ostrov zamiloval. Ochutnáte koktejly z vyhlášeného kubánského rumu, jako jsou mojito, daiquiri nebo cuba libre.

Dozvíte se o mnohdy pohnuté historii Kuby a o životě obyčejných Kubánců. 

Program:

1. - 2. den

Letecky do Havany. Prohlídka Havany, hlavního města Kuby. Capitolio, bulvár Prado, pobřežní třída Malecón. Náměstí Plaza de la Catedral s katedrálou, náměstí Plaza de Armas, náměstí San Francisco a Plaza Vieja. Exkurze do muzea rumu. Bary La Bodeguita del Medio a Floridita. Čtvrť Havana Centro.

 

3. den

Pevnosti El Morro a La Cabaňa. Návštěva domu Ernesta Hemingwaye v San Francisco de Paula, Cojímar – rybářská vesnice u zátoky s pevností. Odpoledne další část prohlídky Havany – hotel Nacional, Náměstí revoluce, hřbitov Colón.

 

4. den

Prohlídka továrny na výrobu doutníků. Přejezd do vesničky Viňales. Cestou zastávka v orchideáriu Soroa. Procházka k vodopádu Arcoiris. Hotel Los Jazmines s nádhernou vyhlídkou do údolí a na mogoty (vápencové útvary).

 

5. den

Výlet na Cayo Jutías. Odpočinek a koupání na krásné pláži. Cestou zpět do Viňales zastávka u Stěny prehistorie. Večer možnost zhlédnutí tanečního vystoupení.

 

6. den

Údolí Viňales, největší krasová oblast na Kubě, návštěva jeskyní Santo Tomás a Cueva del Indio s plavbou lodičkou po jeskynní říčce. Prohlídka tabákové plantáže a botanické zahrady.

 

7. den

Přejezd k Zátoce sviní. Cestou návštěva krokodýlí farmy. Koupání a šnorchlování v průzračných vodách Karibského moře.

 

8. den

Návštěva města Cienfuegos, pokračování do historického Trinidadu. Prohlídka města a seznámení se s koloniální architekturou – bývalý klášter San Francisco s vyhlídkou z věže na město, náměstí, kostel Nejsvětější Trojice a muzea. Možnost naučit se a zatancovat si salsu.

 

9. den

Výlet do parku El Cubano u Trinidadu s možností koupání pod vodopádem. Relax na karibské pláži Ancón.

 

10. den

Přejezd do Santiaga de Cuba, centra afrokubánské kultury. Cestou zastávka v Údolí cukrovarů. Vyhlídka z věže Iznaga (dle času pozorování východu slunce).

 

11. den

Pohoří Sierra Maestra s lehkým výletem na horu Gran Piedra (Velký kámen) – 1 214 m n.m.. Prohlídka bývalé kávové plantáže Isabelica a koupání na pláži. Večer možnost poslechu živé hudby a tance.

 

12. den

Poutní místo s katedrálou v El Cobre, hřbitov Sta. Ifigenia s hroby Fidela Castra a ostatních kubánských osobností. Návštěva kasáren Moncada. Prohlídka centra Santiaga de Cuba – náměstí Parque Céspedes s katedrálou, dům kolonizátora Kuby Diega Velázqueze, hotel Granda a další. Večer pozorování západu slunce z pevnosti El Morro.

 

13. den

Přejezd do města Bayamo – prohlídka centra, pokračování do Camaguey – města kostelů. Prohlídka města z bici-taxi.

 

14. den

Odjezd do města Santa Clara, prohlídka centra. Návštěva mauzolea revolucionáře Ernesta Che Guevary a památníku vykolejeného vlaku Toma del Tren Blindado. Pokračování do Varadera.

 

15. den

Varadero. Koupání a odpočinek na vyhlášené pláži s bílým pískem. Projížďka vyhlídkovým autobusem po poloostrově Hicacos s možností výletů.

 

16. - 17. den

Odjezd na letiště do Havany. Odlet zpět do ČR.

 

 

Ubytování

"CASA PARTICULAR"

Ubytování je v domácnostech u kubánských rodin (tzv. casas particulares – oblíbený způsob ubytování turistů na Kubě). Jsou to dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, k dispozici je ručník, toaletní papír. 

Možnost ubytování v jednolůžkovém pokoji za příplatek 6400 Kč.

Ve Varaderu (2 poslední noci zájezdu) je možné mít za příplatek, dle aktuálních cen, ubytování ve 3 nebo 4* hotelu (informace v CK).

 

 

Stravování

V ceně poznávacího zájezdu je snídaně. 

Ve Varaderu (2 poslední noci zájezdu) je možné mít za příplatek, dle aktuálních cen, v rámci ubytování ve 3 nebo 4* hotelu, stravování formou ALL INCLUSIVE. 

 

Doprava

Doprava je zajištěna pronajatým autobusem s kubánským řidičem po celou dobu zájezdu.

 

Pojištění

V rámci využití slevy first minute při zakoupení zájezdu do 30.9.2018 je komplexní pojištění včetně storna zájezdu v ceně. Po 30.9.2018 je možné si objednat pojištění za 1 190 Kč/osoba/zájezd. Rozsah a krytí pojištění sazby A60 naleznete ZDE . 

 

Vízum

V rámci využití slevy first minute při zakoupení zájezdu do 30.12.2018 je vízum včetně jeho zařízení v ceně. Po 30.12.2018 je možné vyřízení víza přes CK za poplatek 950 Kč/osoba. 

 

Zdravotní a bezpečnostní doporučení:

Na Kubě nehrozí žádná závažná zdravotní rizika. Očkování jsou pouze doporučená, nikoliv povinná. Jde o bezpečnou zemi, jen příroda dokáže někdy potrápit. Žádné očkování není povinné.

Na Kubě, zvláště v turistických centrech, je díky všudypřítomným policistům bezpečno. Je potřeba však pamatovat na běžnou kriminalitu, která se váže na cestovní průmysl - pouliční a kapesní krádeže, podvody při výměně peněz.

Hurikány - od srpna do října je na Kubě sezóna hurikánů a tropických bouří. Náš termín je mimo toto období.

Oficiální doporučení MZV vč. možnosti registrace do databáze DROZD (drozd.mzv.cz), najdete na www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/kuba/cestovani

 

Min. počet 11 osob.

Poznámka

Doporučujeme zakoupení komplexního cestovního pojištění viz. slevy a příplatky.

Cena obsahuje

letecká doprava včetně letištních tax, doprava místním autobusem s kubánským řidičem, 15x ubytování v soukromí se snídaní, služby českého, španělsky mluvícího průvodce, vízum, komplexní cestovní pojištění včetně storna, zákonné pojištění CK

Tento zájezd pořádá GEOVITA s.r.o., centrála (IČO: 28568541)

Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Kuba, mapka poznávací zájezd, Dovolená s CK Geovita
Skrýt popis

Možnost on-line platby Možnost online platby

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
2-lůžkový pokoj 2+0
58 900 Kč/osobu
Vybavení: Sprcha/Vana, WC
Dospělý na lůžku 58 900 Kč

Požadujete-li jiný než uvedený termín nebo nabízené pokoje (popř. jiné věci) prosím napište nám to.

*) Takto označené položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s uchováním odeslaných údajů a uděluji svůj souhlas provozovateli www stránek se zasíláním informací, oznámení a obchodních sdělení ve smyslu zákona č.40/1995 Sb. a zák. č. 480/2004 Sb. Detailněji na http://www.geovita.cz/vase-soukromi

Facebook