icoKal
icoKal

Dovolená Chorvatsko

Chorvatsko (chorvatsky Hrvatska) je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jižní Evropy; jde o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Chorvatsko se od roku 1992 dělí na 21 žup, ty se dále dělí na opčiny. Tato oblíbená dovolenková destinace láká turisty především svými krásnými dlouhými plážemi na pobřeží Jaderského moře (např. Makarská riviéra), stovkami ostrovů (mezi nejznámější patří Hvar, Brač, Korčula) a malebnými městy a městečky. Dovolená v Chorvatsku je pro mnohé synonimem letních prázdnin.

Přírodní krásy Chorvatska a její krajina jsou mnohotvárné. Istrie je jiná než Dalmácie, pobřeží tvoří protiklad k drsnějšímu vnitrozemí, šedobílé útesy kontrastují s tmavě modrým nebem, ostrovy jsou neobyčejně rozmanité. Jednou se nad pláží tyčí hory, jindy je krajina jen mírně zvlněná. Pro rodiny s dětmi představuje Chorvatsko jednu z nejlepších možností letní dovolené u moře. Krásné oblázkové i písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou pro malé děti ideální. Další známá letoviska jsou Primošten, Brela, Omiš, Podgora. Pokud relaxování u moře není zrovna vaší představou o trávení dovolené, může vám Chorvatsko nabídnout nepřeberné množství různých výletů za kouzelnou přírodou i historií a sportovně zdatným jedincům i skvělé možnosti sportů, a to nejen těch vodních. Kromě plavání, windsurfingu, potápění a dalších vodních sportů se v Chorvatsku můžete věnovat také turistice, cyklistice, paraglidingu, horolezectví, tenisu nebo kopané. Chorvatsko má osm národních parků. Nejznámějším jsou Plitvická jezera, dějiště známých filmů o Vinnetouovi. Jezera jsou propojena vodopády, z nichž nejkrásnější jsou Sastavci, vysoké 49 m. Nejvyšší vodopád na řece Plitvici je měří 76 metrů. Řeka pak teče kaňonem. Dalšími parky jsou Brijuni, Kornati, Krka, Mljet, Paklenica, Risnjak a Severní Velebit. Rozmanitost přírody nalezla svou paralelu i v umění. Většina přístavních měst okouzluje svou architekturou – opevnění přístavů, mohutné kamenné městské zdi, vznosné paláce nebo malebné kostelíky. Připomeňme i vlivy řecké a římské kultury v Pule, ve Splitu, anebo byzantskou architekturu baziliky v Poreči, románské stavby v Zadaru a další. Ale také ve vnitrozemí svědčí města a jejich domy o tom, že Chorvatsko je historickou a kulturní zemí. A kdy do Chorvatska na dovolenou vyrazit? Pro pobyt u moře je nejlepší doba od dubna do října, do vnitrozemí můžete vyrazit kdykoli. Doprava je vhodná autem, autobusem, anebo letecky.

Hlavní město: Záhřeb, Měna: kuna (100 lipa)

Státní zřízení: parlamentní republika

Počet obyvatel: 4 mil.

Úřední jazyk: chorvatština

Člen EU od 1.7. 2013 

Rovinj, Istria. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Známé oblázkové pláže. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Typické pobřeží Dalmácie. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Trogir, Dalmacia. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Výjimečně, častěji na Istrii...písčité pláže. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Umag, Istria. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Vycházkové stezky na Plitvických jezerech. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Plitvické vodopády. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Zmrzlinu najdete na každém rohu. Dovolená v Chorvatsku s CK Geovita.
Skrýt popis

Lokality Chorvatsko

  Grand Hotel Neum, Neum, Bosna a Herzegovina, Dovolená u moře s CK Geovita
6 700 Kč
cena od:
Grand Hotel Neum je impozantní budova ležící v přímořském rezortu Neum. Nabízí luxusní ubytování, prostorné wellness centrum se saunovým světem, vnitřní a venkovní bazény, fitness centrum, kinosál, překrásné okolí a ideální polohu u oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.
  Hotel Zenit, Neum, Bosna a Hercegovina, Dovolená s CK Geovita
6 510 Kč
cena od:
Hotel Zenit leží v rušném turistickém letovisku Neum u křišťálově čistého moře. Nabízí komfortní ubytování, vnitřní bazén, výbornou středomořskou kuchyni, pestrou nabídku sportovišť a volnočasových aktivit a ideální polohu u oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.
  Grand Hotel Slavia, Baška Voda, Makarská Riviéra, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
9 020 Kč
cena od:
Grand Hotel Slavia je překrásná historická budova ležící přímo u moře. Nabízí velmi elegantní prostory, komfortní ubytování s úchvatnými výhledy, wellness centrum s vyhřívaným bazénem, vířivkami a saunovým světem, fitness centrum, kosmetický a kadeřnický salon a špičkovou gastronomii.
  Hotel Horizont, Makarská Riviéra, Baška Voda, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
8 160 Kč
cena od:
Hotel Horizont leží přímo na promenádě jen 50 metrů od moře v jednom z nejoblíbenějších chorvatských letovisek. Svým hostům nabízí vnitřní a venkovní bazén, prostorné wellness centrum se saunovým světem, bohatou nabídku masáží a kosmetických ošetření, exkluzivní gastronomii a malebné okolí.
  Rekreační středisko Urania, Makarská Riviéra, Baška Voda, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
5 360 Kč
cena od:
Rekreační středisko Urania leží v krásném zalesněném parku v jižní části oblíbeného turistického letoviska Baška Voda. Nabízí ubytování v komfortních bungalovech, příjemné prostředí, možnost aktivního odpočinku a výhodnou polohu u moře a centra města.
  Remisens Hotel Marina, Mošćenička Draga, Opatija, Istrie, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
4 170 Kč
cena od:
Remisens Hotel Marina je skvělým tipem pro rodiny s dětmi. Leží v malebném letovisku u nejkrásnějších pláži na Jadranu. Nabízí komfortní ubytování, elegantní wellness centrum s saunovým světem a nabídkou masáží, ohřívaný vnitřní bazén, venkovní bazén, dětský bazén, bohatý animační program pro děti i dospělé, dětské hřiště, osvětlené tenisové kurty, fitness centrum a nádherné prostředí u moře.
  Smart Selection Hotel Meditera, Mošćenička Draga, Istrie, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
3 630 Kč
cena od:
Hotel Mediteran leží u překrásné oblázkové pláže v nadmořském letovisku Mošćenička Draga. Nabízí komfortní ubytování, uvolněnou atmosféru, možnost využívat animační programy, wellness centrum a vnitřní ohřívaný bazén v sousedním hotelu Marina a ideální polohu u moře.
  Brioni Sunny Camping, Pula Puntizela, Istrie, CHorvatsko, Dovolená s CK Geovita
632 Kč
cena od:
Brioni Sunny Camping leží v nejjižnější části Istrie poblíž města Pula a ostrovů Brijuni. Nabízí ubytování v komfortních domcích pro až 6 osob, pohodovou atmosféru u moře, vstup na oblázkovou pláž s barem, obchůdky, restaurace, pestrou nabídku sportovních aktivit, animační programy pro děti a dobré výchozí místo k podnikaní zajímavých výletů do okolí.
  Camping Village Indije, Banjole, Pula, Istrie, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
838 Kč
cena od:
Camping Indije leží v klidné rybářské vesničce na Istrii poblíž historického města Pula. Nabízí komfortní ubytování v mobilních domcích s dřevěnou terasou, přímý vstup na oblázkovou pláž, klidné prostředí, dětské hřiště a mini klub a bohatý animační program v letních měsících.
  Remisens Hotel Admiral, Opatija, Istrie, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
5 850 Kč
cena od:
Hotel Admiral leží u jachtařského přístavu v jednom z nejnavštěvovanějších a nejluxusnějších rezortů na Istrii. Je skvělým místem pro milovníky jachtingu, krásných pláží, bohatého společenského života a uvolněné středomořské atmosféry. Nabízí ubytování s výhledem na moře, wellness centrum se saunovým světem, fitness centrum, vnitřní bazén s vyhřívanou mořskou vodou, venkovní bazén se slunícími plochami a bohatý animační program.
  Remisens Hotel Kristal, Opatija, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
4 600 Kč
cena od:
Hotel Kristal leží u moře, poblíž slavné přímořské promenády Lungomare v jednom z nejnavštěvovanějších letovisek na Istrii. Je ideální volbou pro milovníky krásných pláží, bohatého kulturního a společenského života a středomořské atmosféry. Nabízí wellness centrum, bazén s ohřívanou mořskou vodou, saunový svět, soukromou pláž a animační a sportovní programy včetně jógy nebo Pilates.
  Remisens Premium Grand Hotel Palace, Opatija, Chorvatsko, Dovolená s CK Geovita
5 850 Kč
cena od:
Grand Hotel Palace je architektonickou perlou lázeňského přímořského rezortu Opatija. Zde se budete cítit jako v pohádce. Nabízí překrásné interiéry, luxusní ubytování, wellness centrum s ohřívaným bazénem, sauny, nabídku masáži a kosmetických ošetření, fitness centrum a ideální polohu v centru města a poblíž vyhlášené písčité pláže Slatina.
Facebook