Polsko

Gdaňsk, jedna z perel polského pobřeží. Dovolená s CK Geovita

Polsko, oficiální název Polská republika, je stát ležící ve střední Evropě jižně od Baltského moře. Svojí rozlohou 313 575 km² patří k větším státům evropského kontinentu, je přibližně 4x větší než ČR. Na severu hraničí s Ruskem a Litvou, na východě s Běloruskem a Ukrajinou, na jihu se Slovenskem a Českem, na západě s Německem. Hlavním městem je Varšava. Administrativně se člení na 49 vojvodství. V roce 2004 vstoupilo Polsko do Evropské unie. Za svoji měnu ale stále používají zlotý (1 Zl = cca 6,2 Kč).

Dovolená v Polsku je na vzestupu a mezi českými občany stále více vyhledávána a my ji můžeme jen doporučit.

Až 95% Poláků je římskokatolického vyznání. Tomu se přizpůsobují otevírací doby obchodů a kulturních památek, kdy každou neděli a ve státní i církevní svátek je vše uzavřeno. Poláci jsou však také velcí cestovatelé - není snad země, ve které byste na Poláka nenarazili.

Všeobecně se dá říci, že Poláci jsou velmi pohostinní a přátelští a jejich tradiční pořekadlo zní „host do domu, Bůh do domu“. Pokud se s Poláky spřátelíte, budou jistě nadmíru štědří a velkorysí. A kromě toho, že jsou Poláci velmi příjemní, můžeme dovolenou u nich doporučit i proto, že se celkem dobře domluvíte a navíc, Polsko není drahá země. Navíc se zde můžete setkat s překrásnou kulturou, bohatou historií i památkami (viz níže), ale určitě nepohrdnete věcí tak přízemní, jako je výborná tradiční polská kuchyně. Při svých výletech nezapomeňte ochutnat bigos, pirohy, vepřové kolínko nebo kapra v aspiku, flaki (dršťkovou polévku se zeleninou), typickou polévku žurek nebo boršč. Zapíjet můžete pivem nebo vodkou a k tomu poslouchat krásné lidové písně, moderní hudbu nebo třeba Chopina, polský poklad.

75% území je rovina, ale mezi nejnavštěvovanější pohoří patří Tatry, Beskydy, Bieszczady a Krkonoše. Polsko je také zemí krásných národních parků, kde uvidíte duny, mokřady, mořské orly, pískovcové skalní útvary, jeskyně s netopýry, vlky, medvědy, rysy a možná i zubry.

Turistické cíle a atraktivity jako dobrý tip na dovolenou v Polsku:

Krakov je druhé největší město v zemi. I když o druhé místo těsně "bojuje" s Lodží. Město je považováno za hlavní město kultury v Polsku. Zároveň je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších měst v zemi. Je také jedním z nejdůležitějších turistických, kulturních a historických center v Evropě. Většina památek se nachází v historickém centru, které bylo v roce 1978 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO (Wavelské návrší - královský hrad, Dračí jáma, katedrála, královský rynek, ... ). Oblíbené cíle jsou také zoologická zahrada a botanická zahrada . Velkým lákadlem je i Aquapark Krakov - největší aquapark v Polsku.

Varšava je nejvýznamnějším obchodním, kulturním a vzdělávacím centrem Polska. Dnešní město prošlo významným rozvojem infrastruktury. Varšava se dělí na dvě části, které rozděluje řeka Visla. Je rozděleno na západní část, která je modernější a je sídlem většiny varšavských firem, bank, divadel, kin apod., a na východní část, která není tak rozvinutá. Nejvýznamnější turistickou atrakcí města je varšavské Staré město zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Najdete v něm kamenné domy s barevnými fasádami, staré hradby, barbakány (opevňovací článek válcovitého tvaru) a katedrálu sv. Jana Křtitele. V jeho těsné blízkosti se nachází Královský zámek, palác a oficiální sídlo polských panovníků.

Osvětim je menší město v jižním Polsku. Toto městečko se stalo bohužel světově známým v době druhé světové války, kdy Němci budovali koncentrační tábory. Právě zde Němci vybudovali největší koncentrační tábor, který byl určen k vyhlazování "nečisté" lidské rasy.

Počátky koncentračního tábora Osvětim se datují do roku 1940, kdy byl vytvořen původně menší komplex pro politické vězně z Polska.

Sopoty (polsky Sopot) je jedno z nejlepších přímořských letovisek v Polsku. Mnohdy jsou označovány jako hlavní letní město Polska. Spolu s městy Gdaňsk a Gdyně tvoří tzv. Trojměstí (Trójmiasto). Pláže nabízejí jemný písek a pozvolný vstup do moře. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní a plážové sporty. Sopoty jsou také bohaté na kulturní a sportovní vyžití. Město Sopoty je dále proslulé svým hudebním festivalem Sopot International Song Festival, který patří k největší hudební události hned po Eurovision Song Contest v Evropě. Největší turistickou zajímavostí města Sopoty je místní dřevěné molo, které je nejdelším dřevěným molem v Evropě. Měří 515,5 m.

Skanzen Szymbark je známý hlavně díky svému domu na střeše a nejdelšímu prknu na světě.

Boleslawiec je považován za jedno z nejhezčích polských měst. Město je také důležitým kulturním centrem a na své si tu přijdou i milovníci sportu. Město má jinak také dlouhou tradici ve výrobě a zdobení keramiky.

Czestochowa je označována jako hlavní duchovní město Polska. Nachází se v jižní části země, v Slezském vojvodství. Pro většinu lidí je spojena s místním klášterem Jasna Góra, který je domovem zázračné "Černé Madony", gotického zázračného obrazu Panny Marie, který učinil z Čenstochové jedno z nejdůležitějších poutních míst na světě po Římu, Lurdech, Fátimě a Santiagu de Compostela.

Miedzyzdroje je atraktivní město a oblíbené letovisko v Polsku . Nachází se v severozápadní části země, na ostrově Wolin, na březích Baltského moře. Městu se pro jeho malebnost přezdívá "Perla na Baltu". Je významnou lázeňskou destinací. Léčí se tu hlavně solnými a bahenními koupelemi. Město nabízí krásné pláže a v hlavní sezóně teplé moře. Miedzyzdroje jsou také vhodnou základnou k poznávání krásného Wolinského Národního parku.

Štětín je největší polský přístav. Patří také k největším městům v zemi. Je oblíbenou destinací milovníků historie. Centrum Štětína bylo za 2. světové války silně poničeno, ale i přesto tu dodnes můžete najít mnoho krásných architektonických památek. Je také baštou jachtingu, jelikož se nachází v blízkosti několika rozsáhlých vodních ploch a také Baltského moře.

A mnoho dalších: Poznaň, Toruň, Wroclaw, Gdansk ...

  • Miedzyzdroje
  • Krakow, Wavel
  • Varšava
  • mapa Polska
  • Krakow, město
Seznam lokalit

Doporučujeme

Polsko - Slezské Beskydy - Wisla

Hotel Ogrodzisko, Wisła, Beskydy, Polsko: Rekreační pobyt se skipasem 3 noci

  Polsko - Baltské moře - Ustka

Hotel a chatky Jantar, Ustka, Baltské moře, Polsko: Týdenní pobyt s polopenzí

  Polsko - Baltské moře - Jantar

Chatky Neptun, Jantar, Baltské moře, Polsko: Týdenní pobyt s polopenzí

  Ogrodzisko, Wisła, Beskydy, Polsko - Dovolená s CK Geovita     CK Geovita, Polsko, Baltské moře, Ustka, Jantar - exteriér     Polsko, Baltské moře, Jantar, Neptun - rekreační středisko. Dovolená v Polsku s CK Geovita.
Termín: od 28.3.2017   Termín: od 3.6.2017   Termín: od 12.8.2017
Strava: Polopenze   Strava: Polopenze   Strava: Polopenze
Doprava: vlastní doprava   Doprava: vlastní doprava   Doprava: vlastní doprava
Kratší lyžařský pobyt kousek od českých hranic za skvělou cenu. Nádherná beskydská panoramata. Pohostinná a přátelská atmosféra. Výborná kuchyně. Možnost využít wellness. Ideální poloha pro milovníky zimních sportů a zimní turistiky.   Pojeďte s námi k Baltskému moři. V ceně pobytu vstup na bazén! V létě animační programy pro dospělé i děti. Ideální pobyt nejen pro rodiny s dětmi.   HIT roku 2016! Velice oblíbené místo u baltského moře. Malebné letovisko s širokými písčitými plážemi. Ubytování v útulných a prakticky zařízených dřevěných chatkách s terasou. Volný vstup do bazénu se skluzavkou. Bohatý animační program. Široká nabídka volnočasových aktivit. Skvělá gastronomie.
Cena: od 2 310 Kč   Cena: od 6 270 Kč   Cena: od 7 100 Kč

Polsko - seznam zájezdů

Polsko, Baltské moře, Sianożęty

Imperiall Resort & Medispa  

CK Geovita, Polsko, Baltské moře, Sianożęty: Imperial
9 810 Kč/osobu
Rekreační středisko Imperiall Resort & Medispa se nachází 80 m od písečné pláže a nabízí kvalitní služby pro rodiny s dětmi.
Více
Polsko, Baltské moře, Jastrzębia Góra

Apartmánový dům Luna Sol  

CK Geovita, Polsko, Baltské moře, Jastrzebia Góra, Luna Sol - přízemní budova
5 370 Kč/osobu
Apartmány ležící 150 m od pláže a 300 m od centra města.
Více
Polsko, Dolní Slezsko, Cieplice-Zdrój

Długi Dom  

Lázeňský dům Długi Dom, Lázně Cieplice, Polsko, Dovolená s CK Geovita
3 840 Kč/osobu
Lázeňský dům Długi Dom je krásná historická budova ležící v samém srdci lázní Cieplice na úpatí Krkonoš. Nabízí komfortní ubytování v pokojích typu Lux, širokou škálu lázeňských procedur, saunový svět a výbornou kuchyni. Okolí láká na romantické procházky, zajímavé památky i provozování zimních a letních sportů.
Více
Polsko, Dolní Slezsko, Świeradów – Zdrój

Dom Zdrojowy  

Dom Zdrojowy, Lázně Świeradów Zdrój, Polsko Dovolená s CK Geovita
9 130 Kč/osobu
Nádherný architektonický skvost Dom Zdrojowy leží v malebném lázeňském městečku u podhůří Jizerských hor. Využívá se zde tradiční radonová léčba, která je zárukou zlepšení Vašeho zdravotního stavu, rychlé regenerace, zvýšení vitality a zpomalení procesu stárnutí.
Více
Polsko, Baltské moře, Ustronie Morskie

Gwarek  

Gwarek, Ustronie Morskie, Baltské moře, Polsko, Dovolená s CK Geovita
4 840 Kč/osobu
Rekreační středisko Gwarek se nachází cca 50 m od baltského moře ve velmi oblíbeném přímořském letovisku Ustronie Morskie. Nabízí útulné ubytování, dobré sportovní zázemí, skvělou kuchyni a příjemnou atmosféru. Skvělá volba pro rodiny s dětmi.
Více
Polsko, Baltské moře, Kołobrzeg

Hotel Górnik  

Hotel Górnik, Polsko, Baltské moře, Kołobrzeg, Dovolená s CK Geovita
7 340 Kč/osobu
Hotel Górnik je příjemmé ubytovací zařízení situované v malebném přímořském parku. Nachází se jen 300 metrů od krásné písčité pláže a nabízí komfortní ubytování, kvalitní služby, bazén a dobře vybavené lázeňské a rehabilitační centrum.
Více
Polsko, Baltské moře, Sarbinowo

Hotel Jawor  

Hotel Jawor, Sarbinowo, Baltské moře, Polsko, Dovolená s CK Geovita
6 480 Kč/osobu
Hotel Jawor leží v malebné přímořské vesničce asi 100 m od písčité pláže. Toto místo je charakteristické klidnou atmosférou, čistým ovzduším, bohatým letním kulturním programem a skvělým zázemím pro milovníky aktivního odpočinku a rodiny s dětmi.
Více
Polsko, Baltské moře, Krynica Morska

Hotel Neptun  

Hotel Neptun, Krynica Morska, Baltské moře, Polsko, Dovolená s CK Geovita
5 860 Kč/osobu
Hotel Neptun leží u pobřeží Baltu v městečku Krynica Morska, která patří mezi nejkrásnější místa v Polsku. Je vyhledávanou prázdninovou destinaci hlavně kvůli okouzlující divoké přírodě, zajímavým přírodním a historickým památkám, klidu a blahodárnému podnebí. Hotel Neptun nabízí komfortní ubytování v útulných rekonstruovaných pokojích, skvělé zázemí pro aktivní rodiny a ideální polohu 100 metrů od moře.
Více
Polsko, Dolní Slezsko, Cieplice-Zdrój

Hotel Pod Różami  

Hotel Pod Różami, CK Geovita
3 840 Kč/osobu
Oblíbený stylový hotel Pod Różami *** se nachází v centru lázní Cieplice asi 50 m od lázeňského parku a 100 m od lázeňského domu, kde klienti docházejí na své lázeňské procedury. Překrásné prostředí, jedinečné podhorské klima, impozantní interiéry, relaxační lázeňské procedury a výborná gastronomie zaručí jedinečný požitek z lázní.
Více
Polsko, Baltské moře, Świnoujście

Hotel Rybniczanka  

Cestovní kancelář Geovita: Středisko hotel Rybniczanka, Swinoujscie, Baltské moře, Polsko: exteriér
7 340 Kč/osobu
Hotel, který je zároveň lázněmi, se nachází v oblíbeném přímořském městečku Świnoujście asi 200 m od moře a 100 m od promenády. Nabízí kvalitní hotelové a lázeňské služby, bazén, wellness centrum, stylovou kavárnu a skvělou prázdninovou atmosféru
Více
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky e-mailem
 
 
Kontakt
 
 
Informace a rezervace +420 588 208 208 +420 558 740 308 zajezdy@geovita.cz