Mezi historicky nejstarší a nejdůležitější města u nás se řadí i Olomouc, v minulosti nejvlivnější město Moravy. Dnes je sídlem Univerzity Palackého a arcibiskupství. Díky ojedinělé architektuře, především barokním skvostům, zavítá do města každý rok přes sto tisíc turistů. Své jméno si zde vydobyl např. Academia film Olomouc (AFO), mezinárodní festival dokumentárních filmů a videoprogramů, ale pro většinu z nás je Olomouc známá svou zahrádkářskou výstavou Flora.

V historickém jádru města stavěném od počátku 11. století do poloviny 19. století vzniklo několik velkých náměstí s architektonickými klenoty. Zejména hlavní Horní náměstí je jakýmsi turistickým centrem. Je na něm radnice s orlojem z 15. století, který svou nynější tvář získal v letech 1947–1955. Jejím autorem byl Karel Svolinský. Dalšími skvosty jsou Herkulova, Ariónova a Caesarova kašna a především památka UNESCO - sloup Nejsvětější Trojice, který je vůbec největším seskupením barokních soch v rámci jedné skulptury ve střední Evropě. Všechny památky vyjmenovat nelze, takže alespoň některé: Arcibiskupský palác, olomoucké hradby, klášter Hradisko na Sušilově náměstí nebo Katedrála sv. Václava na Václavském náměstí se dvouvěžovým průčelím, která patří k panoramatu města, ale i řada dalších kostelů a také židovských památek. Olomouc nabízí k relaxaci rozlehlé parky, velkou zoologickou zahradu, moderní Aquapark, plavecký stadion či přírodní areál Litovelského Pomoraví s cyklostezkami a koupáním. Nížina Hané patří k nejteplejším oblastem v ČR. Klima je zde velmi příjemné, bez extrémů a velmi vhodné pro trávení dovolené.

Haná, v jejímž srdci Olomouc leží, je bohatá na hrady a zámky, např. 35 km je od Olomouce vzdálen pohádkový hrad Bouzov, známý je také hrad Sovinec či Helfštýn, proslulý každoročním setkáním uměleckých kovářů Hefaiston. Nedaleko Olomouce leží zámek Náměšť na Hané, kde jsou vystaveny kočáry olomouckých biskupů a arcibiskupů. Za návštěvu stojí také Mladečské a Javořičské jeskyně a v neposlední řadě také hanácký skanzen v Příkazích, který Vám přiblíží život a řemesla na hanácké vesnici.

Clarion congress hotel Olomouc

Clarion Congress hotel Olomouc**** je svou polohou ideální pro dovolenou nebo služební cesty. Hotel se nachází poblíž vlakového nádraží, vše máte vzdálené jen pár minut - barokní centrum moravské metropole, obchody a další turistické cíle.

Česká republika / Střední Morava / Olomouc

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.