Pusterské údolí (Val Pusteria / Pustertal)  je považováno za jedno z nejkrásnějších údolí v Jižním Tyrolsku a Dolomitech. Láká turisty hledající odpočinek v každém ročním období. Zelené údolí se táhne od Sesto (Sextenské Dolomity) na samém východě země až po Rio di Pusteria  Mühlbach na západě.

V údolí se nachází několik rekreačních oblastí. Na úplném západě se rozkládá lyžařská a alpská oblast Rio Pusteria / Gitschberg. Ve středu údolí Pustertal se nachází lyžařská oblast Plan de Corones / Kronplatz, přímo uprostřed Alta Badia / Val Badia, zatímco na východě Alta Pusteria / Hochpustertal.

Kronplatz (italsky Plan de Corones) je název nejen hory, ale celé rekreační oblasti zahrnující údolí Puster a některá vedlejší údolí. Rozkládá se od západní části údolí Pustertal přes údolí Antholzertal a údolí Gsieser Tal a na jihu a zasahuje až do údolí Gadertal. Severní část je doslova Mekkou horolezců, nadšenců do horských kol a alpinistů.  Jihovýchod zas láká milovníky méně náročných alpských túr a cyklovýletů. Srdcem regionu je 2 275 m vrchol Plan de Corones – Kronplatz, který je v Jižním Tyrolsku známý také jako lyžařská hora číslo jedna.

.

Možnost on-line platby
Hotel Diamant

Cena zahrnuje: polopenze, parkování, ...

Hotel Diamant *** se nachází v centru městečka S. Martino, uprostřed Dolomit. Díky své lokalitě je to ideální místo pro letní a zimní dovolenou. V zimě hosté mohou využívat sjezdovky Kronplatz i Sellaronda. V létě okolí hotelu poskytuje hostům bohaté možnosti pro pěší túry, cyklo túry nebo túry na ferratách.

Itálie / Val Pusteria / Kronplatz

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.