Letovisko Balatonalmádi se nachází přímo u jezera Balaton, na jeho severním břehu, ve stejnojmenném regionu Maďarska. Rozprostírá se na severovýchodní části pobřeží. Balatonalmádi najdete 15 km východně od Balatonfüred a 15 km jižně od Veszprém. Městečko je obklopené lesy a má zajímavou architekturu staveb z červeného kamene. Hosté jistě ocení krásné písčité i kamenité pláže a široké možnosti sportovního využití. Nachází se zde největší pláže na severním pobřeží Balatonu.

Významné rekreační středisko vzniklo spojením několika různých obcí do jednoho celku. V centru stojí obrovský dvanáctipatrový hotel Aurora, v němž je ovšem ubytování velmi drahé. Jako v podstatě všechna střediska u Balatonu nabízí všestranné možnosti sportovního a kulturního vyžití i zábavy. Při procházkách naleznete však i některé historické památky, jako například římskokatolický kostel spojený s bývalým jezuitským klášterem. Nejzajímavější je ale opevněný kalvínský kostel, obklopený tlustými zdmi se střílnami.

Balatonalmádi nabízí návštěvníkům velké množství nejrůznějších společenských, kulturních a zábavních aktivit. V létě se zde mohou návštěvníci věnovat obrovskému množství aktivit, v zimě je Balatonalmádi rájem pro milovníky wellness. Batonalmádi je skvělým místem pro rodinnou dovolenou i dovolenou s přáteli.

Nic nenalezeno

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.