Ostřihom, maďarsky Esztergom, je jedno z nejstarších maďarských měst. Leží na pravém břehu Dunaje u hranic se Slovenskem. Od roku 2001 slovenské Štúrovo spojuje s městem Ostřihom ocelový most Marie Valérie, který nahradil původní most zničený během druhé světové války. Město odehrávalo velmi důležitou úlohu v dějinách. Od X století do půlky XIII století byl Ostřihom hlavním městem Maďarska. Nyní je již 1000 let sídlem biskupství a centrem maďarské katolické církve. Za návštěvu stojí mnoho sakrálních staveb včetně kostela svatého Petra a Pavla, františkánského klasicistního kostela svaté Any nebo impozantní baziliky svatého Štěpána s vzácnou olejomalbou za oltářem a podzemní kryptou s ostatky biskupů. Historické centrum města se nachází ve čtvrti Víziváros. Můžete zde obdivovat barevné domy v barokním, rokokovým a klasicistním stylu, mnoho zajímavých památek a příjemnou atmosféru historického města. V Ostřihomi se nachází moderní wellness rezort a akvapark.

Ostřihom je jedno z nejvýznamnějších maďarských měst a považuje se za duchovní centrum země. Město je plné krásných historických budov a turistických atrakcí, což z něj činí populární cíl pro turisty z celého světa. Jednou z hlavních turistických atrakcí v Ostřihomi je Bazilika svatého Štěpána, která je největším kostelem v Maďarsku a jednou z největších bazilik na světě. Bazilika se nachází na nejvyšším bodě města a nabízí nádherný výhled na Dunaj, slovenské Štúrovo a okolní krajinu. Katedrála Panny Marie, která se nachází na protější straně řeky Dunaj v slovenském městě Štúrovo a je další turistickou atrakcí. DO Štúrova doporučujeme  pěší procházku.

Další turistické atrakce v Ostřihomi zahrnují Hrad Ostřihom, který je nejstarším královským hradem v Maďarsku a nachází se na kopci nad městem. Z hradu je krásný výhled na Dunaj a okolní krajinu. V Ostřihomi se také nachází Múzeum křesťanského umění, které nabízí bohatou sbírku křesťanského umění z celého regionu, a Muzeum architektury, které je věnováno architektuře a urbanismu a nachází se v rekonstruovaném historickém domě v centru města.

V okolí Ostřihomi se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je například Hrad Visegrád, který je jedním z nejvýznamnějších středověkých hradů v Maďarsku, nebo Přírodní park Pilis, který nabízí nádhernou přírodu a možnosti pro turistiku a cykloturistiku. Do Budapešti to je přibližně 40km.

Ostřihom je fascinující místo, které se v současnosti viditelně a krásně renovuje.

Možnost on-line platby
BR
Portobello Wellness & Yacht Hotel

Portobello Wellness & Yacht Hotel

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 3 240 Kč za osobu


Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, animace, ...

Portobello Wellness & Yacht Hotel **** leží v centru historického městečka Esztergom na břehu Dunaje přímo u hranic se Slovenskem. Nabízí klidné prostředí, přímé spojení s celoročním akvaparkem Aquasziget, restauraci, bar, zázemí pro rodiny s dětmi a krásnou lokalitu poblíž historické baziliky.

Maďarsko / Severní Maďarsko / Ostřihom (Esztergom)

Možnost on-line platby
BR
Grand Hotel Esztergom

Grand Hotel Esztergom

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 4 150 Kč za osobu


Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, animace, ...

Grand hotel Esztergom **** otevřen v roce 2021 leží v centru historického městečka Esztergom na břehu Dunaje přímo u hranic se Slovenskem. Nabízí elegantní moderní interiéry, klidné prostředí uprostřed rekreačního ostrovu, soukromé wellness centrum, restauraci, bar, rozsáhlou vnitřní dětskou hernu (700 m2)  a krásnou lokalitu poblíž historických památek. 100 metrů od hotelu se nachází celoroční lázně s venkovním akvaparkem.

Maďarsko / Severní Maďarsko / Ostřihom (Esztergom)

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.