Jednou z nejzajímavějších obcí Liptova je Liptovský Ján, ležící v Jánské dolině v Nízkých Tatrách. Mimořádnou pozornost turistů si jistě zaslouží přírodní rezervace Ohniště, Stanišovská jeskyně a Starý hrad anebo ponor říčky Štiavnice. Vzhledem ke své poloze má ideální podmínky pro výlety do blízkého okolí. Pěšky můžete vyrazit např. k hotelům Máj, Bystrá nebo k chatové oblasti, na vrch Hrádek, odkud je krásný výhled do okolí, na „kyslú vodu“ nebo k malé vodní elektrárně na řece Váh. Pro zdatné turisty je zde řada značených tras. Dále se můžete věnovat cykloturistice, paraglidingu nebo horolezectví, např. na cvičných v dolině Bielo či přímo na tatranských stěnách. Lyžaři zase nejčastěji zamíří do střediska Javorovina, asi 7 km od Liptovského Mikuláše.

Zajímavostí jsou vřídla termálních a minerálních pramenů. Jsou vhodná na léčení poruch látkové výměny, revmatických, ženských, žaludečních a střevních chorob, nemocí žlučníku, jater a krevního tlaku. V roce 1964 byl navrtán nový pramen a nad ním je vybudovaný pramenný dům Rudolf . Jeho vodou i vodou z dalších dvou vrtů plní bazény v hotelu Máj, ale používají se i jako pitné. Nejoblíbenější je pramen Teplica, kterému postavili i důstojný přístřešek. Hned vedle je Kúpeľný prameň používaný na přírodní koupání.

Možnost on-line platby
Hotel Sorea Máj

Hotel Sorea Máj

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 4 890 Kč za osobu


Cena zahrnuje: polopenze, parkování, ...

Hotel Sorea Máj leží v Liptovském Jánu, v národním parku Nízkých Tater. Nabízí vnitřní a venkovní termální bazény, saunu, sportoviště, půjčovnu sportovních potřeb, skvělé zázemí pro rodiny s dětmi, atraktivní okolí a animační a společenský program.

Slovensko / Nízké Tatry / Liptovský Ján

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.