Zavítejte do krásného města Maribor i do horského masivu Pohorje! Maribor je druhé největší město Slovinska a jeho historie sahá až do římského období. Město leží na břehu řeky Drávy, která tvoří přirozenou hranici mezi Slovinskem a Rakouskem.

Při návštěvě Mariboru nemůžete minout jeho historické centrum, které je plné úzkých uliček a malebných náměstí. Na hlavním náměstí se nachází radnice a nejstarší vinný sklep na světě, kde se můžete ochutnat nejlepší slovinská vína. Dalšími zajímavými místy jsou Mariborský hrad, Františkánský kostel a úchvatné katedrála svatého Jana Křtitele.

Pohorje je masiv, který se tyčí nad městem Maribor a je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v regionu. Je to ideální místo pro letní i zimní aktivity. V létě si zde můžete užít krásných procházek po horských stezkách, cykloturistiku, promyšlené cyklotrasy i single traily, golf, jízdu na koni a další aktivity. V zimě se zde nachází jeden z největších lyžařských areálů ve Slovinsku, kde si můžete užít sjezdovky s 42 km upravovaných tras i běžecké tratě. Vrchol Pohorje je korunován vysílačem a vyhlášenou rekreačně turistickou lokalitou - Črni vrh. Z vrcholu se nabízí nádherný výhled na celé okolí a je to skvělé místo pro horskou turistiku i cyklistiku.

Pokud máte rádi víno, Pohorje je také domovem mnoha vinic a vinařství. Můžete si zde užít nádhernou krajinu a ochutnat některá z nejlepších slovinských vín.

Aktivní dovolená v Mariborsko Pohorje

Perfektně značené cyklistické trasy, trasy pro horská kola, sjezdové single traily i pěší vycházkové a trekové okruhy jsou součástí celé vzorně řešené nabídky aktivít v celém Pohoří. Kabinová lanovka slouží k rychlé přepravě kol i návštěvníků na hřeben na trasy. Pro větší sportovce vedou trasy přímo z údolí. V Pohorju můžete navštívit kostelíky, jsou zde i restaurace, kavárny a vyhlídkové terasy, které učarují beze zbytku svými výhledy do údolí řeky Drávy a na historické město Maribor. 

Míst v celém Pohorje je víc než dost a proto vznikl ve spolupráci s místní turistickou iniciativou Visit Pohorje rozsáhlý pohorje-slovenija.si. Najdete zde především mapy tras, tipy pro rodiny, cyklisty, turistiku, informace o Pohorju, zajímavosti o místě a okolí. Využijte tuto webovku plnou map a tras k plánování. Je to uděláno pro vás a aby to bylo ještě příjemnější, je v češtině. Maribor a Pohorje stojí za to navštívit. Navíc pokud pojedete s Geovitou, dáme Vám i další tipy a doporučení a třeba i něco navíc.

Maribor a Pohorje jsou skvělými turistickými cíli pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historické památky a aktivní dovolenou. Určitě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků a krásných zážitků.

Náš CYKLO TIP: Kabinou od hotelu Habakuk na horní stanici a následně okruh k vrcholu Areh. Okruh se jmenuje Pohorje - Mariborsko Pohorje, měří 26,4 km, značení č 7. Podrobnosti k trase najdete zde.

Hotel Arena

Hotel Arena

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 2 870 Kč za osobu

sleva až 15%

Cena zahrnuje: snídaně, aktivity, parkování, vstupy ...

Hotel Arena **** superior  leží v malebném prostředí na úpatí největšího Slovinského lyžařského střediska Pohorje 50 metrů od nejbližšího vleku a 100 metrů od lanovky. Nabízí komfortní pokoje, wellness centrum se saunovým světem, fitness centrum, terasu s výhledem na jižní sjezdovku Snežního Stadionu, zasedací místnost pro 60 osob, restauraci, zimní zahradu a lobby bar.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

7=6
Wellness & Spa family apartments Bolfenk

Od 2 875 Kč za osobu

sleva až 14%

Cena zahrnuje: bez stravy, vstupy, parkování, ...

Wellness & Spa family apartments Bolfenk **** jsou součástí rezortu Pohorje Village ležícího 300 metrů od horní stanice největšího slovinského lyžařského rezortu Mariborsko Pohorje. Jsou přímo propojené s krytým wellness centrem Bolfenk. Nabízí komfortní ubytování v rodinných apartmánech s krbem a balkonem, strategickou polohu, lyžárnu, možnost využívat hotelové služby hotelu Bolfenk a internetové připojení WIFI.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

7=6
Forest hotel Videc

Forest hotel Videc

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 4 439 Kč za osobu

sleva až 14%

Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, parkování, ...

Forest hotel Videc *** je součástí horského rezortu Pohorje Village Wellness & Spa. Leží 250 metrů od horní stanice největšího slovinského lyžařského rezortu Mariborsko Pohorje. Nabízí komfortní ubytování, prostornou restauraci s terasou, možnost využívat dvouposchoďové wellness centrum, lyžárnu a krásné výhledy do okolních lesů.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

7=6
Wellness & Spa Hotel Bolfenk

Wellness & Spa Hotel Bolfenk

7, 2, 4, 6, 3, 5 nocí

Od 5 049 Kč za osobu

sleva až 14%

Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, parkování, ...

Wellness & Spa Hotel Bolfenk **** leží v nadmořské výšce 1 050 metrů, 250 metrů od horní stanice největšího slovinského lyžařského rezortu Mariborsko Pohorje pyšnícího se nadprůměrným počtem slunečních dnů v roce a skvělými podmínkami pro provozování zimních i letních sportů. Hotel nabízí komfortní ubytování, wellness centrum s vnitřním bazénem a saunovým světem, restauraci, bar a krásné okolí.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

7=6
Forest apartments Videc

Cena zahrnuje: bez stravy, vstupy, parkování, ...

Forest apartments Videc *** jsou součástí horského rezortu Pohorje Village Wellness & Spa. Leží v nadmořské výšce 1 050 metrů, 300 metrů od horní stanice největšího slovinského lyžařského rezortu Mariborsko Pohorje. Nabízí komfortní ubytování v jedno a dvouložnicových apartmánech, krásné okolí, možnost využívat dvouposchoďové wellness centrum a internetové připojení WIFI.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

Grand Hotel Bellevue

Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, parkování, ...

Grand Hotel Bellevue leží u největšího slovinského lyžařského rezortu Mariborsko Pohorje pyšnícího se nadprůměrným počtem slunečních dnů v roce a skvělými podmínkami pro provozování zimních i letních sportů. Hotel nabízí klimatizované pokoje, prostorné wellness centrum se saunovým světem, restauraci, bar, konferenční prostory a ideální polohu u lyžařského střediska.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

Habakuk Wellness Hotel

Habakuk Wellness Hotel leží v podhůří přímo u kabinové lanovky na hřeben mariborského Pohorje, které krom stovek kilometrů tras a stezek je největším lyžařským areálem Slovinska. Užijte si aktivní i poznávací dovolenou v Mariboru a Pohorju.

Slovinsko / Slovinské hory / Mariborsko Pohorje

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.