Možnost on-line platby
Drava Hotel Thermal Resort

Drava Hotel Thermal Resort

2,3,4,5,7 nocí

Od 3 040 Kč za osobu


Cena obsahuje: polopenze

Hotel Dráva Thermal Resort je čtyřhvězdičkový hotel ve slavných maďarských lázních Harkány. V roce 2008 prošel komplexní rekonstrukcí a dnes nabízí vše, co potřebujete k ideální pohodové dovolené.

Maďarsko / Jižní Maďarsko / HarkányČím dále jsme od hranic se Slovenskem a Rakouskem, tím je Maďarsko exotičtější. K nejatraktivnějším městům jižního Zadunají patří Pécs (Pětikostelí), elegantní a rušné středisko s nepřehlédnutelnou mešitou a minaretem. Leží na příkrém úbočí pohoří Mecsek; jinak je toto území mezi Balatonem a Chorvatskem relativně ploché. Mecsek je krasový masiv, který nabízí překrásné výhledy do okolí a na sady jedlých kaštanů a mandlí. V nejjižnějším cípu se mimořádně daří vínu, tudy se táhne vinařská cesta Villány – Siklós, jedna z nejmalebnějších v zemi. Mnoho skvělých příležitostí k ochutnávání vína najdete v Szekszárdu, nedaleko Gemenckého lesa. Odtud se vyráží na túry, anebo se můžete svézt úzkokolejkou. Gemencký les je součástí Dunajsko – drávského národního parku.

V rozlehlých pusztách na jihu země se prohánějí stáda koní a dobytka, které jako by ani nepatřily do středovýchodní Evropy. Také ve skanzenu Ópusztaszer budme mít pocit, že jsme se ocitli v jiném světě - připomíná se tu ostatně tradice Hunů a jejich vůdce Attily. Ve městech se spojují vlivy pravoslavného křesťanství a orientálního stylu s elegancí secesních staveb. A v bohaté míře tu najdeme "to nejlepší z Maďarska " - moderně zařízené termální lázně (Harkány Szeged ) a kromě již zmíněného vína i pálenku, guláš, klobásy a typické uzenky.

Přihlaste se k odběru novinek