Nic nenalezeno

Když se řekne Tyrolsko, vybaví se nám folklórní kroje a tradiční hudba, která neodmyslitelně patří k této rakouské oblasti. Díky ojedinělé kultuře ve spojení s obrovskou plochou hor zaujímá prakticky celé území Tyrolska a právě díky těmto přednostem se z této spolkové země stala jedna z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Rakouska. Zimní radovánky, turistika, krásná města a kultura!

Zimní dovolená a vysokohorská turistika: Celou oblast v zimě ovládá turistický ruch, jelikož je zde neposčetně středisek a všechna zajistí lyžařům naprostý komfort upravených tratí a služeb. Stejně jako v zimě je Tyrolsko rájem mnoha lyžařů, snowboardistů či skialpinistů, v létě si na své přijdou milovníci vysokohorské turistiky nebo extrémní cyklisté a horozelzci. Nejoblíbenější a nejznámější turistikou trasou je Adlerweg, který má 280 Km. Čeká vás 23 etap napříč Tyrolsko - horské pastviny, soutěsky a hory od St. Johannu po St. Anton. Zajímavým zvykem v Tyrolsku je každoroční zapalování ohňů. Nevyšší vrcholky se tradičně rozhoří v polovině června a obarví celé okolí do červené záře. Turisti, kteří hledají odpočinek mohou navštívit jezero Achensee dlouhé 9km nebo zříceninu hradu Fernstein na ostově jezera Fernsteinsee.

Zima a Léto v Sölden: Nezapomenutelná dovolená v Söldenu po celý rok! Obec leží v nadmořské výšce 1.368 m v horní části údolí Ötztal. Ledovcový skiareál Sölden nabízí 150 km perfektně připravených sjezdovek a 33 vleků ve špičkové kvalitě. Skiareál má jako jediný tři třítisícové vrcholy s  vyhlídkovými plošinami přístupné výtahy. V Sölden se konají každým rokem velkolepé akce - Weltcup Opening k zahájení sezóny, činohra Hannibal a festival Electronic Mountain Festival k ukončení sezóny. V létě Sölden láká na pěší turistiku a cyklistiku. Pěší turistické trasy čítají až 300 km i cyklisté mají velkou řadu možnotí: singeltrails, MTB trasy, závodní cyklocesty a rodinné vyjížďky. Navíc horská lanovka převáží na přání cyklisty zdarma. Současně s Ötztalsým cyklomarathonem se koná v srpnu jeden z nejúžasnějších cyklistických závodů - Welt in Sölden.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.