Bled, to je město se známým jezerem obklopeným Julskými Alpami a kostelíkem uprostřed, dá se říci, že patří k symbolům Slovinska. Je také výchozím boedm pro výlety do soutěsky Vintgaru, Ribčev Laz (Bohinjské jezero), Kranjské Gory, Jesenice a dalším míst. Největší atrakcí je bezesporu jezero, kolem něhož se můžete nejen procházet, ale můžete se v něm vykoupat, projet se na lodičce nebo si zarybařit. Navštivte i Bledský ostrov s kostelíkem, k němuž se můžete dostat právě na loďce nebo plavmo. Nad jezerem se tyčí Bledský hrad, z jehož hradeb se naskytnou ty nejkrásnější výhledy na jezero a okolí. Bled, to jsou také klimatické lázně, čehož využívá nespočet každoročních návštěvníků. Bled léčí svým čerstvým vzduchem, turistikou a pohybem ve zdejších překrásných horách. 

Bled, je hodně vyhledávanou zastávkou nebo přímo dovolenkovým místem. Nádherná krajina, největší aktakce v okolí a turistickém městečku Bled jsou:

Jezero Bled: Samotné jezero Bled je úchvatnou atrakcí s tyrkysovou vodou obklopenou horami a malebným ostrovem. Můžete se projet loďkou po jezeře, navštívit ostrov a kostel Nanebevzetí Panny Marie, nebo si jen tak užívat panoramatický výhled.

Blejski hrad: Na vrcholu skalního útesu nad jezerem Bled se nachází majestátní Blejski hrad, který se datuje do 12. století. Nabízí úchvatný výhled na jezero a okolní krajinu a v jeho hradebním komplexu se nachází muzeum, kaple a restaurace.

Bohinjské jezero: Pokud hledáte klidnější jezero než Bled, navštivte Bohinjské jezero, které se nachází v národním parku Triglav. Jezero je obklopeno horami a lesy a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a vodní sporty.

Vintgarská soutěska: Nedaleko od Bledu (4 km) se nachází Vintgarská soutěska, úzká rokle s kaskádovými vodopády a bujnou vegetací. Projděte se po dřevěné stezce podél rokle a užijte si krásu slovinské přírody. Vintgarská soutěska se nachází v národním parku Triglav. Je to jedna z nejpopulárnějších turistických destinací ve Slovinsku a je známá svými kaskádovými vodopády, bujnou vegetací a dřevěnými chodníky, které vedou podél rokle.

Historie

Vintgar Gorge byla vytvořena ledovcem během posledního ledového věku. Řeka Radovna se prořezala ledovcem a vytvořila hlubokou rokli s kaskádovými vodopády. První stezka rokli byla postavena v roce 1891 rakousko-uherskou monarchií a od té doby byla několikrát zrekonstruována.Jak se tam dostat? Vintgar Gorge se nachází asi 4 km od Bledu. Do rokle se snadno dostanete autem, autobusem nebo na kole. Parkoviště se nachází na začátku stezky a je zdarma.

Putování roklí zabere max. 2 hod. a je dlouhá 1,6 km. Stezka je dobře udržována, patří spíše ke snadným trasám, ač zahrnuje stoupání a klesání. Podél stezky se nachází několik vyhlídkových bodů, které nabízejí úchvatný výhled na vodopády a rokli. Na trase najdete také několik vodopádů. Největší se příznačně jmenuje Šum. 

Obrázek: Vintgar Gorge trail Slovenia

  • Nejlepší doba pro návštěvu Vintgar Gorge je brzy ráno nebo později odpoledne, kdy je méně turistů.
  • Vstup do rokle je zpoplatněn a lístky si můžete zakoupit u vchodu nebo doporučujeme předem online (vintgar.si). Pokud budete chtít pomoci, rádi zajistíme. (Cena vstupného od 3 po 10 eur za dospělého, platí se i za zvířata.
  • na trasu není možné si vzít s sebou kočárky nebo kolo.
  • V zimě je stezka zavřená kvůli sněhu a ledu.
Možnost on-line platby
BR
Hotel Rikli Balance Hotel

Hotel Rikli Balance Hotel

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 9 420 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, vstupy, aktivity, ...

Hotel Rikli Balance Hotel **** (bývalý GOLF) u malebného jezera Bled patří do hotelové skupiny Sava Hotels. Nabízí nádherné výhledy na jezero a na středověký hrad, největší bazénový komplex v Bledu, elegantní wellness centrum, tři restaurace a ideální polohu pro provozování turistiky, cyklistiky a vodních sportů.

Slovinsko / Slovinské hory / Bled

Možnost on-line platby
BR
Hotel Park

Hotel Park

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 10 880 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, vstupy, parkování, aktivity, ...

Hotel Park **** je čerstvě po rekonstrukci. Leží přímo na břehu jezera Bled. Nabízí překrásné výhledy, stylové interiery, komfortní ubytování, restauraci, bar, bazén s termální vodou a wellness centrum. Tento hotel je proslulý svými originálními Bledskými šlehačkovými dorty „kremno rezino".

Slovinsko / Slovinské hory / Bled

Možnost on-line platby
BR
Garni Hotel Savica

Garni Hotel Savica

2, 3, 4, 5, 6, 7 nocí

Od 6 990 Kč za osobu


Cena zahrnuje: snídaně, vstupy, parkování, aktivity, ...

Garni hotel Savica je rodinný hotel ležící 250 metrů od malebného jezera Bled. Nabízí volný vstup do největšího wellness centra v regionu s termálními bazény a tobogánem, skvělé zázemí pro rodiny s dětmi, animační programy, chutnou kuchyni a ideální výchozí polohu pro objevování krás Julských Alp.

Slovinsko / Slovinské hory / Bled

Hotel Ribno

Rodinný hotel Ribno leží poblíž jezera Bled u borového lesa v idylicky krásné vesničce. Je ideální volbou pro milovníky horských kol a horské turistiky. Svým hostům nabízí elegantní interiéry s ručně vyráběnou dekorací, výbornou kuchyni, wellness centrum se saunou a vířivkou, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, úschovnu, servis a půjčovnu kol včetně elektrokol a kyvadlovou dopravu do centra Bledu.

Slovinsko / Slovinské hory / Bled

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.