Ischia je sopečný ostrov v Neapolském zálivu v Itálii. Patří mezi nejkrásnější ostrovy celého regionu. Charakterizuje se hornatým povrchem, čistým mořem, členitému pobřeží, krásnými plážemi a  bohatou vegetací,  díky které získal přezdívku “zelený ostrov”. Je známý svými termálními vodami bohatými na minerály. Pomáhají léčit pohybový aparát, revmatické a gynekologické onemocnění, bronchitidu, astma, kožní choroby a využívají se také u rehabilitací po chirurgických zákrocích.

Na východě ostrova se pod mořským dnem na pláži Cartaromana nacházejí pozůstatky římské říše. Z pláže je výhled na středověký Aragonský hrad, který je s ostrovem Ischia spojen kamenným mostem. V nedalekém paláci Palazzo dell'Orologio z 18. století sídlí Muzeum moře, které se věnuje tradici rybolovu na Ischii. Na severovýchodě sousedí Ischia s nejmenším ostrovem neapolského zálivu, ostrovem Procidou, který se přezdívá ostrov citronů a námořníků. V 16. století zde vznikla jedna z nejstarších námořních akademií na jihu Itálie.

Nejvyšší horou Ischie je Monte Epomeo (787 m.n.m).

Ischia je správně rozdělena do 6ti městských oblastí, hlavní město Ischia Porto, Casamicciola Terme, Forio d´Ischia, Serrara Fontana s malebným Sant Angelo a Barano d´Ischia.

Ischia je známa především jako lázeňský ostrov, nadchne ale i milovníky horské turistiky, historie a aktivního odpočinku. Na Ischii je celkem osm lázeňských termálních komplexů. Mezi největší a nejznámější patří Poseidonovy zahrady v zálivu Citara na západním pobřeží. Součástí je pětadvacet bazénů s minerální vodou různého složení a teploty, s mořskou i se sladkou vodou a soukromá pláž.

Jižní pobřeží

Jižní část ostrova je klidnější než východní část s hlavním městem Ischia. Nachází se zde malebné město Sant´Angelo  a nejvýše položena obec na ostrově Serrara Fontana.

Sant´ Angelo, původně rybářská vesnice, je označována za romantickou oázu klidu. Leží v nejnižnějším cípu celého ostrova. Je oblíbená pro svou vyjímečnou atmosféru. Je také nejteplejším a termálně nejaktivnějším místem na ostrově.

Nacházejí se zde dva termální parky Tropical a Afrodite Apollon, na jejichž silně léčivou radioaktivní termální vodu jistě nezapomenete. U Sant´Angela se nachází zátoka Sorgeto, kde vařící termální voda vyvěrá přímo do moře a ohřívá mořskou vodu celoročně na cca 35 °C. Najdete zde také poloostrov Punta Sant’ Angelo s výhledem na město a na jižní pobřeží. V létě se zde můžete slunit v přístavu na menších plážích, na nádherné pláži Cava Grado se vstupem do termálního parku Tropical nebo na nejdelší pláži Maronti o délce 2,5 km s bohatou gastronomickou nabídkou a minerálním pramenem. 

Serrara Fontana je nejvýše položená obec na ostrově. Nachází se na úpatí hory Monte Epomeo ve výšce přibližně 400-500 m.n.m. . Zdejší obyvatelé se do dnešní doby věnují svým políčkům a vinicím. Každá rodina má svůj vinný sklep „cantina“ a vyrábí si vlastní  víno. Pokud v horkých letních dnes podniknete výstup z Fontany na nejvyšší horu Epomeo, budete obdařeni nejen úžasnou atmosférou tohoto zapomenutého místa, ale též úchvatnými výhledy na celý ostrov, Neapolský záliv a nedaleký ostrov Capri. Nezapomeňte se zastavit u kostelíčka Sv. Nicoly, který je vytesán přímo do vrcholu Epomea.

Možnost on-line platby
Hotel La Ginestra

Hotel La Ginestra

5, 7, 9 nocí

Od za pokoj


Cena zahrnuje: polopenze, doprava, ...

Hotel La Ginestra *** leží v jihozápadní části ostrova poblíž centra městečka Panza na panoramatickém místě nad malebným Sant Angelem. Hotel nabízí krásné výhledy na moře a na vzdálený ostrov Capri, bar, restauraci, venkovní termální bazén, terasu, masáže a hotelový shuttle bus zajišťující spojení s městečkem Sant Angelo.

Itálie / Ischia / Jižní pobřeží

Možnost on-line platby
Hotel Romantica Resort & Spa

Od za pokoj


Cena zahrnuje: snídaně, doprava, ...

Hotel Romantica Resort & Spa **** leží na výběžku nad nejexkluzivnějším městečkem ostrova – Sant Angelo, s řadou písečných pláží. Nabízí unikátní kombinaci kvalitních hotelových služeb a wellness rezortu s léčivou termální vodou. Najdete zde 13 termálních bazénů o různých teplotách, sauny i lázeňské centrum.

Itálie / Ischia / Jižní pobřeží

Možnost on-line platby
Hotel Vittorio

Hotel Vittorio

5, 7, 9 nocí

Od za pokoj


Cena zahrnuje: snídaně, doprava, ...

Hotel Vittorio *** je unikátní hotel ležící přímo na pláži Maronti s výraznou termální aktivitou. Nabízí komfortní ubytování s výhledem na moře, vlastní termální saunu, dva termální bazény, plážový servis, restauraci, bar, billiard, terasu s výhledem na moře a strategickou polohu u pláže a poblíž turistických atrakcí.

Itálie / Ischia / Jižní pobřeží

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.