Možnost on-line platby
Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness ****

Od 2 700 Kč za osobu


Cena obsahuje: polopenze

Balneo Hotel Zsori**** se nachází přímo vedle oblíbených termálních lázní Zsori nedaleko obce Mezőkövesd. Hotel poskytuje kvalitní služby, komornější atmosféru a mnoho možností relaxace přímo v hotelu nebo ve veřejných termálech.

Maďarsko / Východní Maďarsko / MezőkövesdVelká nížina zaujímá téměř polovinu země a je typická zejména pro střed a východ Maďarska. Dokáže být jednotvárná, ale např. v Hortobáďském národním parku je krajina naprosto výjimečná. Zažijete zde pusztu v nejčistší podobě spolu se vzácnou flórou i faunou, zejména speciálně vyšlechtěnými plemeny „stepního“ dobytka, a s kovboji práskajícími bičem. Ve vesnicích, jejichž jména začínají na Nagy- nebo Kis-, je nejcharakterističtějším prvkem osamocený bílý statek s rustikální studnou, s hejnem hus a provazem sušících se červených paprik.

Najdeme zde mnohé perly, jako např. přes zalesněné pohoří Mátra dorazíte až do Egeru, vinařského centra a jednoho z nejpůvabnějších měst Maďarska (ne-li nejhezčího vůbec). Vinařskou tradici Egeru překonává snad jen Tokaj, ospalé městečko na úpatí Zemplínských vrchů. Za zhlédnutí stojí také Segedín a Kecskemét se skvostnými architektonickými památkami. Debrecín je zase městem se studentskou atmosférou a nabitým kulturním kalendářem. Dále na východ, až u hranice s Ukrajinou, životní rytmus zpomalí a vy se můžete toulat jemně zvlněnou krajinou s malebnými vískami a kostely s dřevěnými zvonicemi, které lákají ty, kdo chtějí poznat venkovský život.

Přihlaste se k odběru novinek