Nic nenalezeno
Ischia, Západní pobřeží, Itálie, CK GEOVITA

Ischia je sopečný ostrov v Neapolském zálivu v Itálii. Patří mezi nejkrásnější ostrovy celého regionu. Charakterizuje se hornatým povrchem, čistým mořem, členitému pobřeží, krásnými plážemi a  bohatou vegetací,  díky které získal přezdívku “zelený ostrov”. Je známý svými termálními vodami bohatými na minerály. Pomáhají léčit pohybový aparát, revmatické a gynekologické onemocnění, bronchitidu, astma, kožní choroby a využívají se také u rehabilitací po chirurgických zákrocích.

Na východě ostrova se pod mořským dnem na pláži Cartaromana nacházejí pozůstatky římské říše. Z pláže je výhled na středověký Aragonský hrad, který je s ostrovem Ischia spojen kamenným mostem. V nedalekém paláci Palazzo dell'Orologio z 18. století sídlí Muzeum moře, které se věnuje tradici rybolovu na Ischii. Na severovýchodě sousedí Ischia s nejmenším ostrovem neapolského zálivu, ostrovem Procidou, který se přezdívá ostrov citronů a námořníků. V 16. století zde vznikla jedna z nejstarších námořních akademií na jihu Itálie.

Nejvyšší horou Ischie je Monte Epomeo (787 m.n.m).

Ischia je správně rozdělena do 6ti městských oblastí, hlavní město Ischia Porto, Casamicciola Terme, Forio d´Ischia, Serrara Fontana s malebným Sant Angelo a Barano d´Ischia.

Ischia je známa především jako lázeňský ostrov, nadchne ale i milovníky horské turistiky, historie a aktivního odpočinku. Na Ischii je celkem osm lázeňských termálních komplexů. Mezi největší a nejznámější patří Poseidonovy zahrady v zálivu Citara na západním pobřeží. Součástí je pětadvacet bazénů s minerální vodou různého složení a teploty, s mořskou i se sladkou vodou a soukromá pláž.

Západní pobřeží

Na západním pobřeží leží také největší a nejnavštěvovanější rekreační centrum na ostrově Forio d Ischia. V minulosti bývalo nejčastějším cílem pirátských nájezdů. Ve městě je nejvíce strážních věží a také nejvíce kostelů. Nejslavnějším, známým z filmu Nebožtíci přejí lásce, je kostel Santa Maria del Soccorso. V létě se můžete slunit na několika velmi oblíbených plážích: Citara s termálním parkem Poseidonovy zahrady, Cava dell Isola (přezdívaná jako pláž mladých), Chiaia, San Francesco nebo v zátoce Scanella u hotelu Grazia alla Scanella s menší restauraci a dvěma bazény..

Nad zátokou Citara leží skalnatý výběžek Punta Imperatore s jediným majákem na ostrově. Tato oblast je známá pro svou vinařskou tradici. 60% ostrovní produkce vína pochází právě z tohoto regionu. Mezi nejznámější patří víno Levante.

Za návštěvu určitě stojí krásné botanické zahrady La Mortela s otevřeným řeckým amfiteátrem, romantickými jezírky, thajským altánkem, voliérou s papoušky a chrámem slunce.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.