Prázdninové městečko Bad Kleinkirchheim leží v srdci Korutan v blízkosti jezera Millstätter See a je obklopené oblými uklidňujícími vrcholy Národního parku Nockberge. Kromě skvělé infrastruktury pro letní i zimní sporty svým hostům nabízí i 2  termální lázně: Römerbad a St.KathreinStředisko Bad Kleinkirchheim jako první v Rakousku získalo certifikát „Alpský wellness“ neboť jasně prokázalo svou kompetenci v záležitostech zdravého životního stylu. Jeho prosperita je založena na lázeňství, turistice, cyklistice a lyžování. 

Nově postavené Římské Lázně (Römerbad) patří mezi největší akvaparky v Rakousku. Při plavání v nich můžete sledovat lyžaře, jak sjíždějí k nejnižší lanovce. V noci jsou sjezdovky osvětlené, což nebývá v Alpách pravidlem. Celodenní vstupné do termálních lázní Römerbad stojí cca 20 - 30 EUR. V přízemí je velký bazén na plavání, venku druhý podobný vyhřívaný na 32 stupňů Celsia. Uvnitř Římských lázní najdete čtrnáct saun, vířivky, masérny, parní komory atd. Lázně jsou zaměřené především na relaxaci, tak že zde nenajdete žádné velké tobogany nebo jiné adrenalinové atrakce.

V zimě se otevírá sjezdový lyžařský areál, který staví svoji propagaci na faktu, že zde trénoval a vítězil rakouský sjezdař Franz Klammer. Sjezdové lyžování v Bad Kleinkircheim se skládá ze dvou středisek propojených skibusem, lanovkou a samozřejmě skipasem.

Středisko Kleinkirchheim má centrum, hlavní pokladnu a parkoviště u Římských lázní v centru obce. Sjezdovky zasahují až do vedlejší vesnice St. Oswald. Lyžuje se zde v nadmořských výškách od 1100 do 2055 metrů. Na lyžaře zde čeká 103 km sjezdovek, 25 moderních lanovek a vleků a 800 sněžných děl, které zasněžují 97 % všech sjezdovek. Blízké středisko Millstätter See pak pokračuje dalšími 30 km sjezdovek. O výjezd lyžařů k vrcholům se starají především sedačkové lanovky. Delší vzdálenosti překonávají čtyři kabinkové. Je zde i poměrně velké množství vleků typu kotva – jsou ale spíše na kratší vzdálenosti.

Nejvyšším bodem, kam až se můžete nechat vyvézt, je stanice Kaiserburg ve výšce 2055 metrů nad mořem, která nabízí úchvatný pohled na pohadkově krásnou alpskou krajinu.

Domov legendárního Franze Klammera je navzdory „jeho“ černé závodní trati spíš areálem pro střední lyžařskou třídu, milující dlouhé a červené sjezdy. Většina sjezdovek je střední obtížnosti, ale v některých místech dosahují sklonu až 70 %. Začátečníci a děti je mohou objet po některé modré sjezdovce. Největší chloubou střediska Bad Kleinkirchheim je sjezdovka světového poháru Franz-Klammer-Abfahrt. U lanovky Kaiserburg najdou příznivci snowboardingu několik překážek, vytvořených speciálně pro ně.

Kromě lyžování a relaxace v lázních láká Bad Kleinkirchheim například i sáňkařskou dráhou, trasami pro běžkování (trasy 8 a 2,5km - skvěle udržované, zpoplatněné cca 5€), nebo trasami pro zimní turistiku

Pestrá nabídka aprés-ski v Bad Kleinkirchheim zahrnuje restaurace, hospůdky, trhy a akce pro návštěvníky.

 

Sjezdovky a běžecké tratě Bad Kleinkirchheim

sjezdovky km
lehké 18
střední 77
těžké 8

4 kabiny, 7 sedaček, 13 vleků.

Celkem v Bad Kleinkirchheim najdete 103 km sjezdovek.

Prohlédněte si lyžařskou mapu střediska v dostatečné velikosti.

Alpenlandhof

Cena zahrnuje: bez stravy, parkování, sportoviště, aktivity, ...

Apartmány Alpenlandhof jsou ideální destinaci pro milovníky aktivní dovolené - horské turistiky, lyžování, cyklistiky a zároveň relaxace v termálních lázních. Nachází se pouhých 100 metrů od vyhlášených lázní Svaté Kateřiny a 300 metrů od stanice sedačky. Dojezd od ubytování k sedačce i zpět na lyžích je možný (při dostatku sněhu). V místě lze využít i skibus. Více jak 100 km sjezdovek. CENY jsou za APARTMÁN.

Rakousko / Korutany / Bad Kleinkirchheim

Možnost on-line platby
Hotel Kolmhof

Cena zahrnuje: polopenze, ...

Rodinný Hotel Kolmhof **** se nachází v lyžařském středisku Bad Kleinkirchheim v Korutanech. Díky své poloze v centru obce a nádhernému panoramatu na pohoří Nockberge zažijete nezapomenutelnou dovolenou v každém ročním období.

Rakousko / Korutany / Bad Kleinkirchheim

Ortners Eschenhof - Alpine Slowness

Cena zahrnuje: polopenze, vstupy, parkování, ...

Rodinný hotel v centru lyžařského střediska Bad Kleinkirchheim. Umístěn v krásném atraktivním prostředí poblíž největšího rakouského akvaparku a termálních lázní.Najdete zde více jak 100km sjezdovek. Záruka spokojenosti v každé roční době.

Rakousko / Korutany / Bad Kleinkirchheim

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb a doporučování nabídek využívány soubory cookies.